Trwa ładowanie...
dvy98i9

Viktor Orban: powstanie nowe ogrodzenie na granicy z Serbią

• Premier Victor Orban zapowiedział, że na granicy Węgier z Serbią powstanie nowe ogrodzenie
• Rząd w Budapeszcie chce w ten sposób ograniczyć napływ migrantów
• Orban oświadczył, że nowe ogrodzenie będzie "poważną konstrukcją", która zatrzyma nawet kilkaset osób naraz
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Viktor Orban: powstanie nowe ogrodzenie na granicy z Serbią
(AFP, Fot: Peter Kohalmi)
dvy98i9

- Na granicy Węgier z Serbią powstanie nowe ogrodzenie w celu wzmocnienia już istniejącego systemu zabezpieczeń - zapowiedział w piątek premier Węgier Viktor Orban w Radiu Kossuth. Rząd w Budapeszcie chce w ten sposób ograniczyć napływ migrantów do kraju.

- Trwa planowanie techniczne w celu wzniesienia masywniejszego systemu ochronnego obok już istniejącej linii obrony, która została zbudowana szybko - powiedział Orban, nawiązując do postawionego w zeszłym roku ogrodzenia z drutu kolczastego.

Orban oświadczył, że nowe ogrodzenie będzie "poważną konstrukcją", która będzie w stanie zatrzymać nawet kilkaset osób naraz.

dvy98i9

Według Orbana przywódcy państw UE powinni sprzeciwić się błędnej - jego zdaniem - decyzji brukselskich biurokratów o przymusowym osiedlaniu uchodźców w państwach członkowskich.

Zbudowane w ubiegłym roku ogrodzenie wzdłuż granicy Węgier z Serbią i Chorwacją radykalnie zmniejszyło napływ migrantów z kierunku Bałkanów, ale pewna ich liczba wciąż przedostaje się na przez granicę serbsko-węgierską.

Według najnowszych danych biura premiera, od początku roku na terytorium Węgier dostało się nielegalnie niemal 17,9 tys. osób, w większości z Afganistanu.

dvy98i9

Podziel się opinią

Share
dvy98i9
dvy98i9
Więcej tematów