Trwa ładowanie...
d1bc6jh
Donald Trump

Viktor Orban: Donald Trump zaprosił mnie do Waszyngtonu

• Orban był jedynym szefem rządu państwa UE, który entuzjastycznie przyjął zwycięstwo Trumpa
• Teraz Donald Trump zaprosił go do Waszyngtonu
• Orban: powiedziałem mu, że dawno już tam nie byłem, bo traktowano mnie jak czarną owcę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zasługi Węgier w tej sprawie będą zapisane w podręcznikach historii"
"Zasługi Węgier w tej sprawie będą zapisane w podręcznikach historii" (AFP, Fot: Joe Klamar)
d1bc6jh

Premier Węgier Viktor Orban powiedział, że prezydent elekt Stanów Zjednoczonych Donald Trump w rozmowie telefonicznej zaprosił go do Waszyngtonu - poinformował w piątek dziennik "Vilaggazdasag" w piątkowym wydaniu.

"(Trump) zaprosił mnie do Waszyngtonu. Powiedziałem mu, że dawno już tam nie byłem, bo traktowano mnie tam jak czarną owcę. Zaśmiał się i odparł, że jego też tak traktowano" - powiedział węgierski premier w rozmowie z wydawaną w Budapeszcie gazetą.

Wypowiedział się też na temat stylu prezydentury Trumpa, który dotychczas nie sprawował wybieralnego urzędu i nie ma doświadczenia politycznego. "Będzie prezydentem, który nie jest uwiązany ideologicznie i którego o wiele bardziej interesuje sukces, skuteczność i rezultaty niż polityczne teorie" - ocenił.

d1bc6jh

Orban był jedynym szefem rządu państwa UE, który entuzjastycznie przyjął zwycięstwo Trumpa w wyborach prezydenckich 8 listopada - pisze dpa. Agencja przypomina, że Unia Europejska i obecna administracja USA zarzucają Orbanowi autorytarny styl sprawowania władzy, a węgierski polityk posługuje się antyimigracyjną retoryką podobną do tej, jaką w kampanii wyborczej stosował Trump.

Dpa podkreśla, że urzędujący prezydent USA Barack Obama, który w styczniu złoży urząd sprawowany od 2009 roku, nigdy nie odbył dwustronnego spotkania z Orbanem, sprawującym władzę od 2010 roku.

oprac. Katarzyna Bogdańska

d1bc6jh

Podziel się opinią

Share
d1bc6jh
d1bc6jh
Więcej tematów