Trwa ładowanie...
d4gf4as

VII Letni Festiwal Jazz na Starówce

Gwiazdy amerykańskiego, polskiego, austriackiego i norweskiego jazzu wypełnią swoimi koncertami tegoroczną edycję warszawskiego Letniego Festiwalu Jazz na Starówce. Impreza rozpocznie się 30 czerwca i potrwa całe lato.

d4gf4as
d4gf4as

Mówi się, że jazz nie cieszy się w Polsce dużą popularnością. Biorąc pod uwagę ilość publiczności na naszych koncertach festiwalowych w poprzednich latach, myślę, że przeżywamy renesans zainteresowania jazzem - mówiła na środowej konferencji rzecznik prasowy festiwalu, Iwona Strzelczyk-Wojciechowska.

Festiwal rozpoczynał się zwykle w pierwszą sobotę lipca. Tym razem pierwszy koncert zaplanowano na koniec czerwca. Kolejne - będą się odbywać w każdą sobotę lipca i sierpnia. Od lat stałe jest miejsce festiwalu - Rynek Starego Miasta - i formuła - darmowy wstęp dla wszystkich chętnych.

Wielkimi "akordami" rozpoczynającymi i kończącymi festiwal będą koncerty jazzmanów amerykańskich. Wystapią m.in. amerykański saksofonista Fuasi Abdul Khaliq z zespołem i legendarny Scott Hamilton, określany jako "żywa legenda saksofonu swingującego".

Na festiwalu wystąpi również plejada gwiazd polskiego jazzu. Będzie można usłyszeć popularną wokalistkę Annę Marię Jopek z projektem "Bosa", wybitnego flecistę jazzowego Krzysztofa Popka, zespół Maciej Sikała Trio oraz wybitnego pianistę Bogdana Hołownię z zespołem.

Z Norwegii przyjedzie do Polski grupa Loud Jazz Band, z Austrii - kontrabasista Achim Tang ze swoim zespołem.

Organizatorami Jazzu na Starówce są Jazz Club Rynek i Staromiejski Dom Kultury. (aka)

d4gf4as
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gf4as
Więcej tematów