Trwa ładowanie...

Uzbrojony żołnierz uciekł z jednostki. Plan "Przechwycenie" w Rosji

W Rostowie nad Donem ogłoszono plan "Przechwycenie" w związku z ucieczką uzbrojonego żołnierza. Jak podaje kanał Baza, powołując się na źródła, 36-letni Musa uciekł z jednostki wojskowej przy ulicy Oganowa szarym Hyundaiem na czeczeńskich tablicach rejestracyjnych. Trwa obława.

Żołnierze Gwardi Rosyjskiej Żołnierze Gwardi Rosyjskiej Źródło: Rosgwardia
dbdvcfa
dbdvcfa

Jak podają media rosyjskie, wojskowy uciekł z jednostki wojskowej na Oganowie w Rostowie nad Donem.

Kanał "Co jest w Rostowie" pisze, że ostatni raz samochód, w którym zniknął żołnierz, widziano na obrzeżach miasta. Policja jak dotąd nie skomentowała oficjalnie tych informacji.

"Przechwycenie" to ogólna nazwa stosowana w Rosji na grupę ustalonych sygnałów ostrzegawczych służących do zbierania personelu policji w celu "przeprowadzenia pilnych działań operacyjnych".

Po wprowadzeniu planu tworzona jest grupa operacyjna koordynująca wszystkie działania na obszarze poszukiwań. Do "Przechwycenia" można zaangażować wyłącznie siły regularnie zaangażowane w utrzymanie porządku publicznego na danym terytorium lub można zaangażować dodatkowe jednostki z regionu, jeśli dowódca akcji uzna to za konieczne.

dbdvcfa

Oprócz jednostek MSW grupa operacyjna może powiadomić o "Przechwyceniu" inne służby wyposażone w łączność radiową – taksówki, służby ratunkowe itp. Otrzymuje także wskazówki dojazdu do poszukiwanych pojazdów.

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dbdvcfa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dbdvcfa
Więcej tematów