Trwa ładowanie...

Uwaga kierowcy: drogi zamienią się w "szklanki"

Śnieg i śnieg z deszczem utrudniają już teraz jazdę kierowcom w większości kraju. W wielu miejscach zamiecie śnieżne sparaliżowały ruch drogowy. Dodatkowo po południu nad Polskę napłynie front, który przyniesie ochłodzenie. Uwaga kierowcy - drogi mogą zamienić się w tzw. "szklanki". Taka sytuacja potrwa do poniedziałku. Od nowego tygodnia temperatury spadną jeszcze niżej.

Uwaga kierowcy: drogi zamienią się w "szklanki"Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d958t1h
d958t1h

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i krańce południowo-zachodnie znajdują się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze dominują niże z frontami atmosferycznymi.

Nad Polskę od zachodu nasuwa się zatoka związana z niżem znad Morza Norweskiego, z układem frontów atmosferycznych. Napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie kraju okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu przemieszczające się z zachodu na wschód, na zachodzie przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Na zachodzie kraju po południu opady okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna od -1 st.C, 0 st.C na wschodzie do 3 st.C na zachodzie i nad samym morzem, a w kotlinach i dolinach karpackich około -2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie kraju umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże lub całkowite. Opady śniegu, a na zachodzie kraju deszczu ze śniegiem i deszczu. We wschodniej połowie kraju opady śniegu okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim od 6 do 10 cm. Temperatura minimalna od -3 st.C, -1 st.C na wschodzie do 1 st.C, 2 st.C na zachodzie, w kotlinach i dolinach karpackich około -4 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, lokalnie powodujący zawieje śnieżne.

d958t1h

W niedzielę zachmurzenie duże i opady śniegu, na zachodzie kraju i nad samym morzem również deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim od 3 do 8 cm, a w podkarpackim od 4 do 10 cm. Temperatura maksymalna: we wschodniej połowie kraju od 0 st.C, 1 st.C w zachodniej od 1 st.C do 4 st.C. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W nocy pochmurno i opady śniegu. Okresami opady będą umiarkowane. Temperatura minimalna -1 st.C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie duże i przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

W sobotę w południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

d958t1h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d958t1h
Więcej tematów