Trwa ładowanie...

USA wyśle ludzi na Księżyc. Mike Pence zapowiada kolejną misję kosmiczną, której celem będzie ziemski satelita

USA chce lepiej zbadać Księżyc. Wiceprezydent USA Mike Pence we wtorek wezwał do przyspieszenia projektu kosmicznego. Celem USA na najbliższe 5 lat jest wysłanie misji załogowej na Księżyc.
Share
USA i Rosja powalczą o wpływy na Księżycu.
USA i Rosja powalczą o wpływy na Księżycu.Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: NASA
d4ihg92

USA wyśle misję na Księżyc

Ludzie ponownie wylądują na Księżycu? We wtorek 26 marca, podczas posiedzenia Narodowej Rady Kosmicznej, Mike Pence (Wiceprezydent USA) zapowiedział, że USA powinno przyspieszyć prace nad wysłaniem astronautów na Księżyc. Celem ich misji miałoby być nie tylko wylądowanie na powierzchni ziemskiego satelity, ale również utworzenie tam stałej bazy. W planach na najbliższe lata jest również przygotowanie do lotu na Marsa.

USA - NASA chce polecieć na Księżyc w 2020 roku

Podczas swojego wystąpienia Pence podkreślił, że NASA musi stać się "chudsza, sprawniejsza i bardziej wiarygodna", jeśli chce wysłać załogową misję na Księżyc. W innym przypadku USA nie zawaha się skorzystać z prywatnych rakiet i lądowników.

d4ihg92

Jim Bridenstine (Administrator NASA) we wpisie na Twitterze przyznał, że Agencja podejmuje wyzwanie i rozpoczyna pracę. Zaznaczył również, że pierwsza rakieta Space Launch System (SLS) może wynieść w przestrzeń kosmiczną bezzałogową kapsułę Orion już w 2020 roku. Celem tej misji będzie okrążenie Księżyca.

USA i Rosja podbiją Księżyc?

Plany podboju Księżyca przez USA można odebrać jako odpowiedź na niedawno ogłoszone założenia Rosji, która chce zaludnić ziemskiego satelitę już w 2031 roku. Plany Rosji zakładają kilka misji. W pierwszych na powierzchnię Księżyca zostałby dostarczony sprzęt badawczy, a od 2031 roku rozpoczęłaby się tam budowa stacji badawczej.

USA - piewsza misja na Księżyc zakończona sukcesem

Pierwszą i jak na razie jedyną misją, która zakończyła się lądowaniem człowieka na Księżycu była misja Apollo 11. W jej trakcie 21 lipca 1969 roku Neil Armstrong oraz Buzz Aldrin wylądowali na powierzchni ziemskiego satelity, oraz odbyli spacer, podczas którego zebrali ponad 20 kg materiałów badawczych (piasku, pyłu i kamieni).

d4ihg92

Podziel się opinią

Share
d4ihg92
d4ihg92
Więcej tematów