Trwa ładowanie...

Księżyc zostanie zaludniony. Rosja planuje założyć tam stację badawczą

Pierwsza wyprawa na Księżyc ma wyruszyć w 2031 roku. Rosja planuje, że kolejne loty na Księżyc będą odbywały się co rok. Budowa rosyjskiej stacji badawczej może rozpocząć się już w 2034 roku.

Share
Księżyc zostanie zaludniony. Rosja planuje założyć tam stację badawczą
Źródło: East News, Fot: LASKI DIFFUSION
dly7zbc

Rosja poleci na Księżyc

Rosja chce zbadać Księżyc. W tym celu od 2028 roku będzie prowadziła przygotowania do wybudowania tam stacji badawczej. Podbój naturalnego satelity ziemskiego Rosjanie rozpoczną od dwóch misji bezzałogowych. Pierwsi ludzie na Księżyc mają polecieć już w 2031 roku, a kolejna ekipa, wraz ze specjalnym transporterem, umożliwiającym podróżowanie po powierzchni satelity, ma wylądować w 2032 roku. Zaledwie rok później mają rozpocząć się testy sprzętu i robotów, a także dłuższe wyprawy po powierzchni Księżyca. Na 2034 rok zaplanowano rozpoczęcie budowy stacji badawczej.

Rosja już badała Księżyc

Najnowsze plany dotyczące wypraw na Księżyc nie są pierwszymi w historii rosyjskich podbojów kosmosu. W 1959 roku Rosja wysłała na Księżyc sondę Łuna 2. Jedna z jej następczyń, Łuna 9, była pierwszą sondą, która wylądowała na powierzchni ziemskiego satelity (1966 rok). Mimo wielu starań Rosja nigdy nie wysłała na Księżyc misji załogowej.

dly7zbc

Podziel się opinią

Share
dly7zbc
dly7zbc
Więcej tematów