Qaqwqwrqw

Księżyc zostanie zaludniony. Rosja planuje założyć tam stację badawczą

Pierwsza wyprawa na Księżyc ma wyruszyć w 2031 roku. Rosja planuje, że kolejne loty na Księżyc będą odbywały się co rok. Budowa rosyjskiej stacji badawczej może rozpocząć się już w 2034 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja chce polecieć na Księżyc. Może tam powstać stacja badawcza.
Rosja chce polecieć na Księżyc. Może tam powstać stacja badawcza. (East News, Fot: LASKI DIFFUSION)
Qaqwqwrqw

Rosja poleci na Księżyc

Rosja chce zbadać Księżyc. W tym celu od 2028 roku będzie prowadziła przygotowania do wybudowania tam stacji badawczej. Podbój naturalnego satelity ziemskiego Rosjanie rozpoczną od dwóch misji bezzałogowych. Pierwsi ludzie na Księżyc mają polecieć już w 2031 roku, a kolejna ekipa, wraz ze specjalnym transporterem, umożliwiającym podróżowanie po powierzchni satelity, ma wylądować w 2032 roku. Zaledwie rok później mają rozpocząć się testy sprzętu i robotów, a także dłuższe wyprawy po powierzchni Księżyca. Na 2034 rok zaplanowano rozpoczęcie budowy stacji badawczej.

Rosja już badała Księżyc

Qaqwqwrqw

Najnowsze plany dotyczące wypraw na Księżyc nie są pierwszymi w historii rosyjskich podbojów kosmosu. W 1959 roku Rosja wysłała na Księżyc sondę Łuna 2. Jedna z jej następczyń, Łuna 9, była pierwszą sondą, która wylądowała na powierzchni ziemskiego satelity (1966 rok). Mimo wielu starań Rosja nigdy nie wysłała na Księżyc misji załogowej.

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw