Trwa ładowanie...

Księżyc zostanie zaludniony. Rosja planuje założyć tam stację badawczą

Pierwsza wyprawa na Księżyc ma wyruszyć w 2031 roku. Rosja planuje, że kolejne loty na Księżyc będą odbywały się co rok. Budowa rosyjskiej stacji badawczej może rozpocząć się już w 2034 roku.

Share
Księżyc zostanie zaludniony. Rosja planuje założyć tam stację badawcząŹródło: East News, fot: LASKI DIFFUSION
d49bchf

Rosja poleci na Księżyc

Rosja chce zbadać Księżyc. W tym celu od 2028 roku będzie prowadziła przygotowania do wybudowania tam stacji badawczej. Podbój naturalnego satelity ziemskiego Rosjanie rozpoczną od dwóch misji bezzałogowych. Pierwsi ludzie na Księżyc mają polecieć już w 2031 roku, a kolejna ekipa, wraz ze specjalnym transporterem, umożliwiającym podróżowanie po powierzchni satelity, ma wylądować w 2032 roku. Zaledwie rok później mają rozpocząć się testy sprzętu i robotów, a także dłuższe wyprawy po powierzchni Księżyca. Na 2034 rok zaplanowano rozpoczęcie budowy stacji badawczej.

Rosja już badała Księżyc

Najnowsze plany dotyczące wypraw na Księżyc nie są pierwszymi w historii rosyjskich podbojów kosmosu. W 1959 roku Rosja wysłała na Księżyc sondę Łuna 2. Jedna z jej następczyń, Łuna 9, była pierwszą sondą, która wylądowała na powierzchni ziemskiego satelity (1966 rok). Mimo wielu starań Rosja nigdy nie wysłała na Księżyc misji załogowej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d49bchf

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49bchf
d49bchf
Więcej tematów