ycipk-2345ux

NASA – problemy przy budowie rakiety nośnej Space Launch System

NASA – prace nad rakietą SLS przeciągają się, a koszty stale rosną. Za opóźnienia winny Boeing.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA – problemy przy budowie rakiety nośnej Space Launch System
NASA – problemy przy budowie rakiety nośnej Space Launch System (iStock.com)
ycipk-2345ux

NASA – rakieta Space Launch System

Wiadomo, że NASA od wielu lat pracuje nad rakietą nośną Space Launch System. Prace nad SLS przeciągają się jednak, a koszty projektu stale rosną. Wszystko wskazuje na to, że opóźnienia są spowodowane przez Boeinga – najważniejszego partnera odpowiedzialnego za dostarczenie głównego rdzenia rakiety.

SLS – możliwości rakiety

Wiadomo, że Space Launch System to wielka rakieta, która umożliwi NASA wystrzelić ludzi na Księżyc, a z czasem również na Marsa. Niestety, problematyczny pozostaje fakt, że prace nad projektem stale się przeciągają. NASA za opóźnienia w budowie SLS obwinia najważniejszego partnera projektu – Boeinga, który zobowiązał się już w połowie 2017 roku dostarczyć główny rdzeń rakiety. Niestety, tak się nie stało i obecnie zakłada się, że najważniejsza część SLS będzie gotowa dopiero w grudniu 2019 roku.

ycipk-2345ux

Projekt Space Launch System – wysokie koszty

Oszacowano, że do 2012 roku NASA wyda na projekt SLS aż 8,9 mld dolarów. Jest to dwukrotnie wyższa kwota od tej, którą z początku zakładano. Wiadomo, że rakieta nie poleci wcześniej niż roku 2020, co zważywszy na liczne komplikacje i tak pozostaje optymistycznym założeniem. Do tej pory na projekt wydano koło 12 mld dolarów.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2345ux

ycipk-2345ux