Trwa ładowanie...
usa

USA. W Minneapolis trwają zamieszki po tym, jak George Floyd zginął, przyciśnięty kolanem przez policjanta

Trwają zamieszki w USA, w stanie Minneapolis. Zapoczątkowała je tragiczna śmierć Georgea Floyda, który zginął przygnieciony kolanem przez policjanta. Miasto stanęło w ogniu.

Share
USA. W Minneapolis trwają zamieszki po tym, jak George Floyd zginął, przyciśnięty kolanem przez policjanta
Źródło: Getty Images
d40bwb5

USA, Minneapolis. W poniedziałek Afroamerykanin George Floyd został uduszony przez policjanta

W poniedziałek 25 maja obsługa sklepu spożywczego wezwała policję. Istniało prawdopodobieństwo, że jeden z klientów zapłacił fałszywym czekiem. Przybyli na miejsce funkcjonariusze kazali podejrzanemu (pasującemu do opisu) mężczyźnie wsiąść do samochodu. Według informacji policji, "stawiał on fizyczny opór". gdy upadł, jeden z policjantów kolanem przygniótł mu szyję. George Floyd prosił, żeby go nie zabijać, mówił, że nie może oddychać. Również obserwujący całą sytuację ludzie prosili policjanta, by przestał. Ten jednak nadal uciskał na szyję mężczyzny. W pewnym momencie George Floyd przestał się ruszać.

Całe zajście w Minneapolis nagrał jeden z obserwatorów, a wideo okrążyło cały świat. W konsekwencji wybuchły zamieszki, a 4 policjantów, którzy brali udział w zatrzymaniu 46-letniego George'a Floyda, straciło pracę. FBI już wszczęło śledztwo pod kątem naruszenia praw obywatelskich.

d40bwb5

USA. Zamieszki w Minneapolis

Protestujący wyszli na ulice Minneapolis z hasłami "Czarne życie ma znaczenie" czy "Nie mogę oddychać". Gdy policja. zaczęła strzelać do protestujących gumowymi kulkami, ci zaczęli niszczyć lusterka radiowozów. Zamieszki w Minneapolis trwają już drugi dzień.

Zobacz wideo: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/adam-bielan-6144140591843457c">Adam Bielan</a> o opozycji: robią wszystko, by 7 sierpnia Polska nie miała prezydenta

d40bwb5

Podziel się opinią

Share
d40bwb5
d40bwb5
Więcej tematów