ŚwiatUSA ostrzegają przed podróżowaniem do Gujany Francuskiej

USA ostrzegają przed podróżowaniem do Gujany Francuskiej

USA ostrzegają przed podróżowaniem do Gujany Francuskiej
Źródło zdjęć: © Fotolia

25.03.2017 06:36

Departament Stanu USA wydał ostrzeżenie dla obywateli Stanów Zjednoczonych odnośnie podróży do Gujany Francuskiej w związku z szerzącymi się tam protestami, które według resortu mogą przybrać na sile zwłaszcza w Kajennie i mieście Kourou.

Departament Stanu podkreślił w oświadczeniu, że protesty doprowadziły do zamknięcia ulic, szkół, firm oraz budynków komunalnych. Do Amerykanów przebywających obecnie w Gujanie zaapelowano, by unikali zatłoczonych miejsc.

Burza protestów w Gujanie Francuskiej to efekt niezadowolenia części mieszkańców z powodu wysokiego poziomu przestępczości, wysokich kosztów życia oraz słabej jakości usług socjalnych w tym kraju. Rzecznik protestujących Ken Saint-Luce poinformował, że demonstrujący domagają się od francuskiego rządu wyznaczenia ministra, który wziąłby udział w bezpośrednich negocjacjach.

Gujana jest największym departamentem zamorskim Francji, położonym w północno-wschodniej części Ameryki Południowej. Zarządzana jest przez mianowanego prefekta. We francuskim parlamencie Gujanę reprezentuje dwóch senatorów i dwóch deputowanych.

Ostrzeżenie USA przed podróżami do Gujany Francuskiej ma obowiązywać do 30 kwietnia.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także