Trwa ładowanie...
d3oe3sl

USA. Fałszywe listy od Putina na wyborach w Kalifornii

USA – w Kalifornii nadchodzą wybory. Ktoś podszył się pod Władimira Putina i wysłał fałszywe listy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Fałszywe listy od Putina na wyborach w Kalifornii
USA. Fałszywe listy od Putina na wyborach w Kalifornii (iStock.com)
d3oe3sl

USA – fałszywe listy od Putina

W Stanach Zjednoczonych zbliżają się wybory w Kalifornii. Wydarzenie poprzedza seria dziwnych listów, które niespodziewanie zaczęli otrzymywać wyborcy. Wiadomości są podpisane rzekomo przez prezydenta Federacji Rosyjskiej – Władimira Putina

Według listów pisanych w imieniu Putina, prezydent Rosji wyraża poparcie dla kandydata Partii Republikańskiej – Dana Roherbachera. Putin rzekomo pracował z politykiem od lat, a Roherbacher „konsekwentnie działał na rzecz zniesienia sankcji”.

Szczegóły listów

d3oe3sl

W wiadomościach osoba podszywająca się pod Putina oznajmiła, że Stany Zjednoczone potrzebują więcej liderów takich jak Dana. Roherbacher został opisany jako osoba, która nie interesuje się takimi „frazesami” jak prawa człowieka czy wolne i sprawiedliwe wybory. Uważa on, że świat stanie się silniejszy na czele z silną, ambitną, rozszerzoną Rosją. Oczywiście, nie ulega wątpliwości, że cały list ma mocno ironiczny charakter i jego celem jest wzbudzenie kontrowersji.

Odpowiedź Rosji

Peter Lidow-Pietrowskij - dyrektor ds. komunikacji MISA „Rossiya Segodnya” w swojej wypowiedzi oznajmił, że zapowiada się, iż zostaną ukarani nowymi sankcjami za ingerencję w „swobodne wyrażanie woli obywatela”. Na swoim twitterze opublikował post ze zdjęciami fałszywych listów popierających kongresmana Danę Roherbachera oraz otartą kopertę.

d3oe3sl

Podziel się opinią

Share

d3oe3sl

d3oe3sl
Więcej tematów