Trwa ładowanie...

USA. Donald Trump otwiera "biuro byłego prezydenta" na Florydzie

Donald Trump otwiera na Florydzie prywatne biuro, które ma realizować program jego byłej prezydenckiej administracji. Kolejnym zadaniem ma być wspieranie interesów USA, czy zarządzanie korespondencją polityka.

Share
USA. Jakie są polityczne plany Donalda Trumpa?
USA. Jakie są polityczne plany Donalda Trumpa?Źródło: Getty Images, Fot: Pool
djvyof3

Donald Trump otworzył w poniedziałek na Florydzie biuro, które ma zajmować się jego obowiązkami jako byłego prezydenta USA i starać się realizować program jego administracji poprzez rzecznictwo, organizację i aktywność publiczną. Biuro ma być odpowiedzialne za zarządzanie korespondencją polityka, a także oświadczenia publiczne, wystąpienia i oficjalne działania mające na celu wspieranie interesów Stanów Zjednoczonych - podaje reuters.com.

Decyzja ws. biura zapadła w tym samym dniu, kiedy Izba Reprezentantów Kongresu USA przekazała do amerykańskiego Senatu formalny akt impeachmentu. Chodzi o podżeganie do powstania, które Trump miał wygłosić w przemówieniu do swoich zwolenników. To doprowadziło do ataku na Kapitol, w którym zginęli ludzie. Proces ma się rozpocząć dziewiątego lutego.

djvyof3

USA. Jakie są polityczne plany Donalda Trumpa?

Trump żegnając się z urzędem prezydenta, powiedział do swoich zwolenników, że "wróci w jakiejś formie". Pojawiły się głosy, że były prezydent USA rozmawiał ze współpracownikami na temat utworzenia ugrupowania politycznego o nazwie "Partia Patriotów". Te doniesienia nie zostały jednak potwierdzone, a sam Trump zaszył się w swojej luksusowej rezydencji Mar-a-Lago i nie przemawia publicznie.

Polityk został zablokowany w mediach społecznościowych, które były jego ulubionym środkiem komunikacji. Trump nie pogodził się z przegraną w wyborach prezydenckich z Joe Bidenem. Przed odejściem z urzędu podjął kilka nieudanych prób, aby unieważnić wynik głosowania. Były prezydent USA stwierdził, że doszło do oszustwa, ale nie przedstawił na to żadnych dowodów.

Polak w Anglii ma szanse na powrót? Gowin: nie będziemy wywierać presji na rodzinie

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djvyof3

Podziel się opinią

Share
djvyof3
djvyof3
Więcej tematów