Trwa ładowanie...

Upadł projekt puszcza.tv. Fundacja Tomasza Sakiewicza jednak nie dostanie 6 mln zł

Fundacja redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” wycofała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wniosek o dofinansowanie portalu o Puszczy Białowieskiej. Ale w związku ze sprawą nadal jest prowadzone dochodzenie.

Share
Upadł projekt puszcza.tv. Fundacja Tomasza Sakiewicza jednak nie dostanie 6 mln zł
Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d42ckhg

"Wstrzymanie płatności i brak możliwości realizacji projektu" to powody rozwiązania umowy, które podał w rozmowie z portalem oko.press Sławomir Kmiecik, rzecznik Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

I nic nie wskazuje na to, że można ją będzie reaktywowwać. Projekt puszcza.tv, jak zapewnił Kmiecik, został trwale wycofany. Przygotować go miała Fundacja Niezależne Media, którą założył redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

Projekt, jak twierdzi oko.pres, miał być "propagandowy" i stanowić kontrpropozycję wobec działań "lewicowych" ekologów. Kto miał przy nim pracować? Działacze klubów "Gazety Polskiej" i Rodziny Radia Maryja.

Zobacz także: Wysłannik WP w Berlinie przepytał turystów przy Pomniku Pomordowanych Żydów Europy"

Dotacja miała być ogromna

W kwietniu 2017 r. Fundacja wygrała organizowany przez NFOŚiGW konkurs na "propagowanie wiedzy na temat bioróżnorodności, ochrony, idei zrównoważonego rozwoju, instytucji Natura 2000 na przykładzie terenów Puszczy Białowieskiej".

d42ckhg

Ekspertami biorącymi udział w realizacji zwycięskiego projektu mieli być córka ministra środowiska Katarzyna Szyszko- Podgórska, przyjaciel ministra, myśliwy i duszpasterz leśników ks. Tomasz Duszkiewicz oraz pracujący w Szwecji leśnik Mateusz Liziniewicz.

Ministerstwo Środowiska zaakceptowało wypłatę 6 mln zł dotacji. Ale gdy w mediach zaczęło być o tym głośno, dochodzenie wszczął Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych. – Niech kontrolują, jestem spokojny o wynik – mówił w październiku Sakiewicz.

Europejski Urząd nadal bada sprawę.

Źródło: oko.press, WP

d42ckhg

Podziel się opinią

Share
d42ckhg
d42ckhg
Więcej tematów