Trwa ładowanie...
d2wf7pi
pomoc
+1

Ulubieniec internautów powoli dochodzi do siebie. Teraz trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie

Mały lisek, który kilka dni temu błąkał się w pobliżu nadodrzańskich wałów we Wrocławiu trafił pod opiekę Ekostraży Wrocław. Zwierzę było osłabione i wygłodzone, ale teraz powoli odzyskuje siły. Wolontariusze proszą o pomoc finansową, ponieważ nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów z własnej kieszeni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ulubieniec internautów powoli dochodzi do siebie. Teraz trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie
(Facebook.com)
d2wf7pi

To lisie szczenię jest sierotą, jego mama utopiła się w Odrze, a maluch przez kilka dni błąkał się przy rzece, podchodził do ludzi siedzących na kocach i prosił o jedzenie. W ogóle się ich nie bał. "Nasz nowy podopieczny jest klinicznie zdrowy, ale bardzo wychudzony. W najbliższych dnia czeka go solidne odrobaczanie i szczepienie na psie choroby wieku dziecięcego. Mały musi nabrać trochę masy, bo z całą pewnością głodował i jadł cokolwiek. Dziś wydalił z siebie np. spore kawałki folii" - relacjonuje na Facebooku Ekostraż.

Lis pozostanie u wolontariuszy przez najbliższe tygodnie, na czas udzielania mu pomocy weterynaryjnej i odkarmiania. Później ma trafić do zaprzyjaźnionego z Ekostrażakami ośrodka rehabilitacji zwierząt.

Aktualnie trwa zbiórka pieniędzy na pomoc dla małego liska. "Zbieramy na dobre żarełko dla niego, porządne odrobaczenie i szczepienie oraz transport do ośrodka rehabilitacji zwierząt". Ekostraż Wrocław liczy na wsparcie finansowe. "Nikt nam nie pomaga - nasi wolontariusze poświęcają 100% prywatnego czasu, angażują się też finansowo" - czytamy w ich komunikacie na Facebooku.

źródło: Facebook

d2wf7pi

Podziel się opinią

Share

d2wf7pi

d2wf7pi
Więcej tematów