Trwa ładowanie...

Zacharowa przekazała żądania. "Całkowita polityczna kapitulacja"

Według najnowszego raportu amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW) ukraińskie siły zbrojne utrzymują swoje pozycje na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim. ISW analizuje także wypowiedzi Zacharowej, która "powtórzyła żądanie Kremla o całkowitej politycznej kapitulacji Kijowa i zgody Ukrainy na wojskowe i polityczne żądania Rosji".

Zacharowa przekazała żądania. "Całkowita polityczna kapitulacja"Zacharowa przekazała żądania. "Całkowita polityczna kapitulacja"Źródło: GETTY, fot: Anadolu Agency
djcq29j
djcq29j

Siły ukraińskie nadal prowadzą operacje naziemne na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim, utrzymując swoje pozycje. Walki z rosyjskimi siłami nadal trwają w rejonie Krynek, które znajdują się 30 km na północny wschód od Chersonia - wynika z najnowszej analizy ISW.

Zgodnie z rosyjskimi źródłami, ukraińskie wojska posunęły się do przodu, zdobywając nowe pozycje na wyspie Wełykyj Potiomkin na Dnieprze. ISW ocenia, że teraz cała wyspa jest pod kontrolą Ukrainy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zwrot na froncie? Ekspert mówi o reakcji na Kremlu

"Putin nie ma zamiaru zakończyć wojny"

W swoim raporcie ISW zwraca również uwagę na wypowiedź rzeczniczki rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Marii Zacharowej. Potwierdziła ona, że rosyjskie "maksymalistyczne cele" w Ukrainie nie uległy zmianie.

djcq29j

Zacharowa powtórzyła żądanie Kremla o "całkowitej politycznej kapitulacji Kijowa i zgody Ukrainy na wojskowe i polityczne żądania Rosji".

Jej żądanie wycofania ukraińskich wojsk "z terytorium rosyjskiego" (odnosząc się do okupowanych terenów Ukrainy) sugeruje, że celem Rosji jest kontrola nad wszystkimi czterema obwodami, które Rosja nielegalnie anektowała i częściowo kontroluje.

"Wypowiedzi Zacharowej jasno pokazują, że początkowe cele rosyjskiej pełnoskalowej inwazji, które zostały określone przez Władimira Putina 24 lutego 2022 r., nie uległy zmianie. Putin nie ma zamiaru zakończyć wojny, dopóki te maksymalistyczne cele nie zostaną osiągnięte" - pisze ISW.

djcq29j

Instytut ocenia, że "Rosja nie ma zamiaru angażować się w poważne negocjacje z Ukrainą w dobrej wierze. Rozmowy na warunkach rosyjskich są jednoznaczne z pełną kapitulacją Zachodu i Ukrainy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djcq29j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
djcq29j
Więcej tematów