Trwa ładowanie...

UE zaapelowała o "powrót ładu konstytucyjnego w Turcji". Jest reakcja Donalda Tuska

• "UE całkowicie popiera wybrany w Turcji demokratycznie rząd" - głosi komunikat Unii

• Napięcia i wyzwania, przed którymi stoi obecnie Turcja, nie mogą być rozwiązywane zbrojnie - powiedział szef RE Donald Tusk

• Tusk podkreślił, że w Turcji jeszcze jest daleko do stabilizacji

UE zaapelowała o "powrót ładu konstytucyjnego w Turcji". Jest reakcja Donalda TuskaŹródło: AFP, fot: Emmanuel Dunand
d71xqfm
d71xqfm

Unia Europejska zaapelowała o "szybki powrót ładu konstytucyjnego w Turcji" po nieudanej próbie puczu. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk podkreślił, że trudności w kraju nie mogą być rozwiązywane przy użyciu broni.

"UE całkowicie popiera wybrany w Turcji demokratycznie rząd, instytucje i państwo prawa" - napisali we wspólnym komunikacie Tusk, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini, którzy uczestniczyli w szczycie przywódców Azji i Europy w stolicy Mongolii, Ułan Bator.

- Napięcia i wyzwania, przed którymi stoi obecnie Turcja, nie mogą być rozwiązywane zbrojnie. Nie ma alternatywy dla demokracji i zasad prawa - powiedział Tusk na zakończenie szczytu.

Przewodniczący Rady Europejskiej podkreślił, że w Turcji jeszcze jest daleko do stabilizacji i jest za wcześnie, aby spekulować o konsekwencjach politycznych tych dramatycznych wydarzeń, do których doszło u "czołowego partnera" Unii Europejskiej.

Po dokonanej w nocy z piątku na sobotę przez część armii tureckiej próbie zamachu stanu, władze tureckie zdołały częściowo opanować sytuację. W kraju panuje jednak chaos. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział ukaranie winnych.

d71xqfm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d71xqfm
Więcej tematów