Trwa ładowanie...
d1pdpr6

Uczciwy kolekcjoner oddał obraz wiedząc, że jest kradziony

Uczciwy kolekcjoner przesłał anonimowo do redakcji jednej z gazet obraz Filipowicza. Dzieło zostało skradzione 4 lata temu w Krakowie i ślad po nim zaginął.

d1pdpr6
d1pdpr6

Sekretarz redakcji powiadomił wczoraj policjantów z komendy miejskiej policji w Krakowie o przesyłce, która nadeszła do redakcji kilka dni temu. Za pośrednictwem poczty gazeta otrzymała zawinięty w papier obraz Filipowicza przedstawiający jezioro w górach ze wzgórzami porośniętymi lasem. Na odwrocie obrazu przyklejony był list. Anonimowy nadawca pisał w nim, że obraz ten kupił w lipcu lub sierpniu 2004 roku od pewnego mężczyzny na targu staroci w Warszawie.

Cztery lata później, a więc w tym roku - jak napisał nadawca - przeglądał internetowe wydanie specjalistycznej gazety, która zamieszcza między innymi zdjęcia i opisy skradzionych obrazów. Wtedy też zobaczył, iż kupione przez niego dzieło jest jednym ze skradzionych w Krakowie obrazów. Postanowił go oddać przesyłając anonimowo do redakcji.

Wszystko wskazuje na to, że obraz rzeczywiście został skradziony krakowskiemu kolekcjonerowi podczas włamania do jego mieszkania w dniu 16 lipca 2004 roku, a włamywaczy nie zdołano wtedy wykryć.

d1pdpr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pdpr6
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj