Uchylenie immunitetów w PiS. Sejm zdecydował ws. Czerwińskiej
Sejm zdecydował, aby nie uchylać posłance PiS Anicie Czerwińskiej immunitet. Za było 176 posłów, przeciwko 268. Nikt się nie wstrzymał.
W środę sejmowa komisja regulaminowa większością głosów poparła wnioski Komendanta Głównego Policji o wyrażenie zgody Sejmu na pociągnięcie do odpowiedzialności za wykroczenia trojga posłów PiS. Poza Kaczyńskim wnioskami objęci są: Anita Czerwińska i Marek Suski.
O uchylenie immunitetu posłom PiS do Sejmu wnioskował Komendant Główny Policji, zarzucając im popełnienie wykroczeń, co oznacza, że groziły im mandaty. Chodzi o zniszczenie przez posłów PiS wieńca, który w Warszawie podczas obchodów miesięcznicy katastrofy smoleńskiej składał aktywista Zbigniew Komosa.
Poza jego zniszczeniem posłowie Czerwińska i Suski mieli odpowiedzieć za kradzież tabliczki z napisem, która była przymocowana do wieńca.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ziobro dostał prezent od koalicji? "Taki jaki chciał"
Sejm nie uchylił immunitetu Czerwińskiej
W piątek odbyło się głosowanie w tej sprawie. W pierwszym głosowaniu dot. zniszczenia wieńca składanego przez aktywistę Zbigniewa Komosę przed pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie. Za było 176 posłów, przeciwko 268. Nikt się nie wstrzymał.
Wszyscy obecni na sali posłowie Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy głosowali za pociągnięciem posłanki PiS do odpowiedzialności karnej. Natomiast posłowie PiS, Konfederacji, PSL-u, partii Razem oraz Wolni Republikanie głosowali przeciw. W Polsce 2050 tylko jedna osoba była za - był to Tomasz Zimoch, 26 głosowało przeciw.
W drugim głosowaniu wyniki są praktycznie identyczne, ale głosowała jeszcze jedna osoba - Joanna Wicha z Lewicy, więc "za" było 177 posłów.