Trwa ładowanie...

Uchodźcy rozrabiają w Berlinie. Interweniuje policja

• W schronisku w Berlinie 50 uchodźców zaatakowało wartowników • Schronisko dla uchodźców mieści się w sali gimnastycznej jednej ze szkół w Reinickendorf
Share
Uchodźcy rozrabiają w Berlinie. Interweniuje policja
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d43fpuo

W jednym z berlińskich schronisk dla uchodźców około 50 migrantów wdarło się do biura wartowników i zaatakowało ich.

W Reinickendorf, północno-zachodniej dzielnicy Berlina ostatniej nocy około 50 mieszkańców schroniska dla uchodźców wszczęło awanturę i zaatakowało pracowników służby wartowniczej. Interweniować musiała policja. Schronisko dla uchodźców mieści się w sali gimnastycznej jednej ze szkół w Reinickendorf.

Jak podaje policja, we wczesnych godzinach porannych ktoś zapalił światło w sali. Grupa rozzłoszczonych migrantów rozbiła szklane drzwi i wdarła się do biura służby wartowniczej. Biuro zostało zdewastowane i ukradziono osobiste rzeczy pracowników. Uszkodzono także prywatny samochód jednego z ochroniarzy.

d43fpuo

Mieszkańcy schroniska bili i kopali wartowników, którzy wycofali się z sali i wezwali policję. Funkcjonariusze znaleźli na ziemi 28-letniego mężczyznę, który był pijany do nieprzytomności. Zaczął on na oślep okładać funkcjonariuszy, którzy starali się udzielić mu pomocy. Obezwładniono go i umieszczono na oddziale psychiatrycznym w szpitalu.

Policja wszczęła dochodzenie, m.in. ze względu na ciężkie przypadki zakłócania spokoju, niszczenie mienia, włamanie i usiłowanie niebezpiecznego uszkodzenia ciała.

Jak donosi "Berliner Zeitung", schronisko to ma wkrótce zostać zlikwidowane. Władze Berlina zajęły salę gimnastyczną szkoły w grudniu ub. roku, by móc szybko umieścić tam napływających masowo uchodźców.

Małgorzata Matzke, Deutsche Welle

Polecamy również:
Ostatnie procesy hitlerowców w Niemczech. Dlaczego tak późno?
Wajda w "Die Welt": Nie o taką Polskę walczyliśmy

d43fpuo

Podziel się opinią

Share
d43fpuo
d43fpuo
Więcej tematów