Trwa ładowanie...
dpodicm

Ubrali kolumnę Zygmunta w koszulkę "Konstytucja"

Komitet Obrony Demokracji zorganizował w niedzielę w Warszawie demonstrację w obronie Konstytucji. Zakończyła się ubraniem kolumny Zygmunta III Wazy w koszulkę z napisem "Konstytucja". Potrzebny był do tego spory podnośnik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolumna Zygmunta w koszulce "Konstytucja"
Kolumna Zygmunta w koszulce "Konstytucja" (PAP, Fot: Marcin Obara)
dpodicm

To już kolejna odsłona akcji KOD polegająca na ubieraniu pomników w koszulki "Konstytucja". Tym razem operacja była trudniejsza, bo kolumna Zygmunta III Wazy, która stoi na Placu Zamkowym, ma aż 22 m wysokości.

Działacze KOD-u wynajęli więc specjalny podnośnik z koszem, aby dostać się na cokół i zainstalować na figurze płachtę. Uzyskali też od miasta przepustkę na jego wjazd na Starówkę. Całą akcję obserwowała policja.

dpodicm

Napis najbardziej pracochłonny

Jak mówią organizatorzy demonstracji, na dwustronną koszulkę potrzeba było aż 6 m tkaniny. - Szyło się ją szybko, najwięcej czasu zajęło nam malowanie napisu "Konstytucja" - ok. 12 godz. - mówi Magda Filiks, wiceprzewodnicząca Kod-u. Podkreśla, że celem akcji jest wprowadzenie problemu łamania Konstytucji do szerokiej debaty publicznej.

- Chcemy skonfrontować z problemem tych, którzy łamią Konstytucję. Zawstydzić ich. I to się udaje, bo widzimy po stronie rządzących wiele nerwowych reakcji. Dla PiS-u takie akcje stały się niewygodne i to świadczy o naszej skuteczności - powiedziała Wirtualnej Polsce Magda Filiks.

kolumna zygmunta PAP
Podziel się
dpodicm

Spod kolumny Zygmunta kilka tysięcy protestujących udało się pod Sąd Najwyższy, aby zaprotestować przeciwko ustawom sądowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

dpodicm

dpodicm
dpodicm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów