Trwa ładowanie...

Tylu Rosjan uciekło z kraju. Podano dokładne dane

Po ogłoszeniu częściowej mobilizacji z Rosji uciekło 261 tys. mężczyzn - donosi "Nowaja Gazieta", powołując się na dane Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB).

Tylu Rosjan uciekło z kraju. Podano dokładne daneTylu Rosjan uciekło z kraju. Podano dokładne daneŹródło: East News, fot: VANO SHLAMOV
d1gcpo6
d1gcpo6

W związku z doniesieniami o uciekających Rosjanach pojawiły się informacje o możliwym zamknięciu granic dla mężczyzn w wieku poborowym. - Atmosfera w administracji prezydenta Rosji jest taka, że siły bezpieczeństwa i ministerstwo obrony będą w stanie przekonać Putina do zamknięcia granic, zanim będzie za późno - mówi jeden z przedstawicieli administracji.

Zakaz wyjazdu z obwodu rostowskiego

Na razie władze Rosji zabroniły wyjazdu i wjazdu do graniczącego z Ukrainą obwodu rostowskiego. "Osobom z tego obwodu, przebywającym poza miejscem zamieszkania, nakazano powrót w ciągu trzech dni" - informuje w poniedziałek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Sztab podał również, że wezwani do rosyjskiego wojska, przybywający do punktów mobilizacyjnych w obwodzie biełgorodzkim, również graniczącym z Ukrainą, otrzymują spis rzeczy, które muszą kupić na własny koszt, ze szczególnym uwzględnieniem ciepłej odzieży.

d1gcpo6

Równocześnie wróg przeprowadza ogłoszone przez siebie, nielegalne "referenda" na południu i wschodzie Ukrainy - informuje sztab. W obwodzie zaporoskim i ługańskim przedstawiciele władz okupacyjnych chodzą po mieszkaniach wraz z uzbrojonymi rosyjskim żołnierzami, zmuszając mieszkańców do udziału w "głosowaniu". Działania takie mają też na celu ujawnianie mężczyzn, których można wcielić do rosyjskiej armii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Mobilizacja w Rosji. "Putin okłamał Rosjan"

W Swatowem w obwodzie ługańskim wezwania do wojska otrzymują mężczyźni, którzy właśnie ukończyli 18 lat, choć zazwyczaj do armii wciela się po ukończeniu lat 19. Pozostałą część męskiej populacji, szczególnie kierowców ciężarówek, również kieruje się do jednostek wojskowych.

d1gcpo6

Relacjonując działania zbrojne, sztab zwraca szczególną uwagę na to, że Rosjanie skupili swoje wysiłki na próbach całkowitego opanowania obwodu donieckiego oraz na utrzymaniu już zdobytych terytoriów.

Źródło: novayagazeta.eu, PAP

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1gcpo6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1gcpo6
Więcej tematów