Trwa ładowanie...

TVP ma nową komisję etyki. W składzie Danuta Holecka

Danuta Dunin-Holecka, Dariusz Bohatkiewicz i Mariusz Kowalewski dołączyli do komisji etyki TVP. To ciało, które orzeka o zgodności postępowania dziennikarzy z zasadami etyki zawodowej.
Share
Danuta Holecka będzie decydować o tym, czy dziennikarze TVP przestrzegają zasad etyki zawodowej
Danuta Holecka będzie decydować o tym, czy dziennikarze TVP przestrzegają zasad etyki zawodowejŹródło: PAP
dqfdq72

Z poprzedniego składu w komisji pozostali Małgorzata Bączyk i Stanisław Królak. Ponadto, oprócz Bohatkiewicza, Holeckiej i Kowalewskiego, weszli do niej Roman Wawrzyniak i Jolanta Zaręba. Sekretarzem komisji jest Dorota Geresz. W poprzedniej kadencji w komisji zasiadał m.in. Krzysztof Ziemiec - donosi branżowy portal press.pl.

Przewodniczący komisji etyki wybierany jest rotacyjnie, co trzy miesiące, spośród członków. Pierwszym przewodniczącym XI kadencji komisji jest Stanisław Królak. Członkowie są wybierani na dwuletnie kadencje. Członkowie czuwają nad przestrzeganiem zasad etyki dziennikarskiej w TVP.

Treści przekazywane przez TVP od dłuższego czasu budzą wiele zastrzeżeń. Głośno jest m. in. o paskach (właściwie belkach) emitowanych w TVP Info czy w "Wiadomościach" TVP. Kontrowersje wzbudzają też sami dziennikarze TVP i ich zachowanie.

dqfdq72

Zobacz też: Piechociński w programie "Tłit": prezydent jest poirytowany

Rok temu po kilkutygodniowym zawieszeniu przeniesieni do portalu tvp.info.pl zostali Lucjan Ołtarzewski i Filip Styczyński. Nieco później problemy przez tekst o lekarzach-rezydentach miała inna młoda gwiazda TVP, Ziemowit Piast-Kossakowski. W lutym zaś media donosiły o awanturze z udziałem Łukasza Sitka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqfdq72

Podziel się opinią

Share
dqfdq72
dqfdq72
Więcej tematów