Trwa ładowanie...
d448x78

Dziennikarz TVP przed komisją etyki za artykuł o rezydentach

Sprawą tekstu Ziemowita Piasta Kossakowskiego "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem" opublikowanego na stronie portalu tvp.info ma zająć się komisja etyki TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ziemowit Kossakowski, reporter TVP Info
Ziemowit Kossakowski, reporter TVP Info (Facebook.com)
d448x78

Komisja etyki może wnioskować do zarządu o zwolnienie dziennikarza z pracy, rozwiązanie umowy cywilnoprawnej lub cofnięcie karty ekranowej. Z informacji "Press" wynika, że przed komisją nie stanie żaden z przełożonych Ziemowita Kossakowskiego.

W materiale pt. "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem" Ziemowit Piast Kossakowski postanowił ośmieszyć liderów protestu. Posłużył się ich zdjęciami z wakacyjnych podróży i nazwał "miłośnikami zagranicznych wojaży". Zarzucił też lekarzom jedzenie kanapek z kawiorem.

Na celowniku młodego dziennikarza znalazła się m.in. dr Katarzyna Pikulska z Porozumienia Rezydentów OZZL. Symbolem jej rzekomego "rozpasania" stało się m.in. zdjęcie z Kurdystanu. Jak sie okazało, lekarka była tam na misji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

d448x78

Kim jest nowy dziennikarz TVP, który zdenerwował Michnika?

Kossakowski został zawieszony. Szef portalu tvp.info Samuel Pereira przeprosił dr Pikulską za oczerniającą ją publikację.

Źródło: WP, press.pl

d448x78

Podziel się opinią

Share

d448x78

d448x78
Więcej tematów