Trwa ładowanie...
d7dk5ze

Dziennikarz TVP przed komisją etyki za artykuł o rezydentach

Sprawą tekstu Ziemowita Piasta Kossakowskiego "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem" opublikowanego na stronie portalu tvp.info ma zająć się komisja etyki TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ziemowit Kossakowski, reporter TVP Info
Ziemowit Kossakowski, reporter TVP Info (Facebook.com)
d7dk5ze

Komisja etyki może wnioskować do zarządu o zwolnienie dziennikarza z pracy, rozwiązanie umowy cywilnoprawnej lub cofnięcie karty ekranowej. Z informacji "Press" wynika, że przed komisją nie stanie żaden z przełożonych Ziemowita Kossakowskiego.

W materiale pt. "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem" Ziemowit Piast Kossakowski postanowił ośmieszyć liderów protestu. Posłużył się ich zdjęciami z wakacyjnych podróży i nazwał "miłośnikami zagranicznych wojaży". Zarzucił też lekarzom jedzenie kanapek z kawiorem.

Na celowniku młodego dziennikarza znalazła się m.in. dr Katarzyna Pikulska z Porozumienia Rezydentów OZZL. Symbolem jej rzekomego "rozpasania" stało się m.in. zdjęcie z Kurdystanu. Jak sie okazało, lekarka była tam na misji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

d7dk5ze

Kim jest nowy dziennikarz TVP, który zdenerwował Michnika?

Kossakowski został zawieszony. Szef portalu tvp.info Samuel Pereira przeprosił dr Pikulską za oczerniającą ją publikację.

Źródło: WP, press.pl

d7dk5ze

Podziel się opinią

Share
d7dk5ze
d7dk5ze
Więcej tematów