Trwa ładowanie...

Dziennikarz TVP przed komisją etyki za artykuł o rezydentach

Sprawą tekstu Ziemowita Piasta Kossakowskiego "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem" opublikowanego na stronie portalu tvp.info ma zająć się komisja etyki TVP.

Dziennikarz TVP przed komisją etyki za artykuł o rezydentachŹródło: Facebook.com
dtiuxyj
dtiuxyj

Komisja etyki może wnioskować do zarządu o zwolnienie dziennikarza z pracy, rozwiązanie umowy cywilnoprawnej lub cofnięcie karty ekranowej. Z informacji "Press" wynika, że przed komisją nie stanie żaden z przełożonych Ziemowita Kossakowskiego.

W materiale pt. "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem" Ziemowit Piast Kossakowski postanowił ośmieszyć liderów protestu. Posłużył się ich zdjęciami z wakacyjnych podróży i nazwał "miłośnikami zagranicznych wojaży". Zarzucił też lekarzom jedzenie kanapek z kawiorem.

Na celowniku młodego dziennikarza znalazła się m.in. dr Katarzyna Pikulska z Porozumienia Rezydentów OZZL. Symbolem jej rzekomego "rozpasania" stało się m.in. zdjęcie z Kurdystanu. Jak sie okazało, lekarka była tam na misji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Kim jest nowy dziennikarz TVP, który zdenerwował Michnika?

Kossakowski został zawieszony. Szef portalu tvp.info Samuel Pereira przeprosił dr Pikulską za oczerniającą ją publikację.

Źródło: WP, press.pl

dtiuxyj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtiuxyj
Więcej tematów