Trwa ładowanie...

TVN zmienił ramówkę. Pokazuje komisję ws. lex TVN w Sejmie

Stacja TVN zmieniła ramówkę. Wszystko z powodu nagłego zwołania sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu w sprawie tzw. ustawy lex TVN. W głównym kanale stacji pokazano obrady parlamentarzystów.

TVN zmienił ramówkę. Pokazano obrady komisji ds. lex TVN TVN zmienił ramówkę. Pokazano obrady komisji ds. lex TVN Źródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
d1v4ons

W piątek 17 grudnia stacja TVN zdecydowała się na zmianę ramówki. Wszystko z powodu nagłego zwołania sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, na której posłowie głosowali w sprawie tzw. ustawy lex TVN.

TVN zmienił ramówkę. Powodem lex TVN

Chwilę po godzinie 13 stacja TVN zdecydowała się na przerwanie programu "Tajemnice Miłości", który planowo miał trwać do godziny 13:55, i zdecydowała się na transmitowanie obrad sejmowej komisji.

Informacja o tym, że Komisja Kultury i Środków Przekazu ponownie zajmie się projektem ustawy o Radiofonii i Telewizji, miała wpłynąć do członków komisji na 25 min przed jej rozpoczęciem.

Oburzenie po liście Czarnka. "Krucjata ideologiczna"

TVN zmienia ramówkę. Lex TVN w Sejmie i nagłe obrady komisji

"Lex TVN na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury. Znienacka. PiS chce przed końcem roku zrealizować swoje draństwa" - napisała na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska.

d1v4ons

Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, członkowie komisji stawili się na posiedzeniu, jednak politycy opozycji starali się nie dopuścić do procedowania ustawy.

Po serii przegranych głosowań w sprawie odroczenia obrad ws. lex TVN do głosu doszedł poseł Michał Szczerba, który zażądał od członka Biura Analiz Sejmowych, by ten wskazał, czy forma, według której zwołano posiedzenie, jest legalna i praktykowana.

Ten przekazał, że przepisy mówią o terminie do trzech dni przed posiedzeniem sejmowej Komisji, jednak zdarza się, że praktyka sejmowa wskazuje, że zdarzają się przypadki, w których posiedzenie sejmowej komisji zwoływane jest w innym terminie.

TVN zmienił ramówkę. Komisja za odrzuceniem decyzji Senatu ws. lex TVN

Ostatecznie komisja zagłosowała, najpierw za procedowaniem prac, a następnie za odrzuceniem Senackiego weta w sprawie ustawy lex TVN.

d1v4ons

Chwilę po godzinie 14, gdy wznowiono prace Sejmu, na Konwencie Seniorów zdecydowano o włączeniu ustawy lex TVN do prac parlamentu. Sejmowa większość potwierdziła to głosowaniem.

- Za moment składamy wniosek do prokuratury ws. członków komisji. To była nielegalna komisja. Wiecie, czemu procedujemy lex TVN? Bo Kaczyński zażyczył sobie tej ustawy na święta - krzyczała z mównicy Joanna Scheuring-Wielgus.

Lex TVN w Sejmie. Co zakłada ustawa?

Jak informowaliśmy wielokrotnie w Wirtualnej Polsce, pomysł ustawy lex TVN pojawił się na początku lipca. Kilka tygodni później Komisja Kultury i Środków Przekazu zdecydowała o skierowaniu projektu do pracy Sejmu.

Ustawa lex TVN została przyjęta w sierpniu, zaś we wrześniu Senat zdecydował o jej odrzuceniu. Od tego czasu ustawa lex TVN czekała w tzw. sejmowej "zamrażalce".

d1v4ons
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1v4ons
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v4ons
Więcej tematów