Trwa ładowanie...

Tuszów Narodowy. Na szkolnych murach pojawiły się tablice z Dekalogiem

Dziesięć Bożych Przykazań pojawiło się na murach szkół z Tuszowa Narodowego. Powód? Ma to "skutkować wzmożoną religijnością młodzieży".

Share
Tuszów Narodowy. Na szkolnych murach pojawiły się tablice z Dekalogiem
Źródło: Forum
d2z42ic

Wszystko zaczęło się od szkoły podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego. Była pierwszą placówką w Tuszowie Narodowym, na której pojawił się Dekalog. Marmurowe tablice przypominają te biblijne należące do Mojżesza. Wkrótce ma się odbyć ich poświęcenie. W ślad za tym pomysłem poszły kolejne gminne placówki, które również zamontowały religijne tablice.

Za tą inicjatywą stoi Andrzej Głaza, wójt gminy oraz polityk Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei Kazimierz Tarapata, członek zarządu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego im. generała Władysława Sikorskiego w Tuszowie Narodowym, twierdzi, że pomysł z szkolnym Dekalogiem jest "niewątpliwie ewenementem w skali kraju".

d2z42ic

- Miejmy nadzieję, że będzie to skutkować wzmożoną religijnością młodzieży, a społeczeństwo Tuszowa będzie się stawać coraz lepsze – cytuje Tarapatę portal hejmielec.pl.

To jednak nie wszystko. 1 lipca podstawówka z Tuszowa będzie obchodzić 75. rocznicę śmierci gen. Władysława Sikorskiego, który jest patronem szkoły. Z tej okazji placówkę ma odwiedzić m.in prezydent Andrzej Duda.

- Zapewne Pan Prezydent, jak i zaproszeni goście dostrzegą tę znakomitą tablicę i sława szczególnie religijnej wioski, będącej miejscem urodzenia Generała Sikorskiego, rozejdzie się na całą Polskę – dodaje Kazimierz Tarapata.

Zobacz także: Liczba zaszczepionych dzieci spadła poniżej granicy krytycznej. Grozi nam epidemia odry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2z42ic

Podziel się opinią

Share
d2z42ic
d2z42ic
Więcej tematów