ycipk-1mibc8

Turecka inwazja na Kurdów w Syrii. Jest reakcja Izraela i polskiego MSZ

Izrael potępia turecką inwazję w Syrii. Premier Benjamin Netanjahu ostrzega przed możliwością "czystek etnicznych" oraz podkreślił, że jest gotowy do zwiększenia pomocy humanitarnej dla Kurdów. Jest również reakcja Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izrael potępia turecką inwazję w Syrii. Jest reakcja Polski
Izrael potępia turecką inwazję w Syrii. Jest reakcja Polski (East News)
ycipk-1mibc8

"Izrael stanowczo potępia turecką inwazję na kurdyjskie obszary w Syrii i ostrzega przed czystkami etnicznymi Kurdów przez Turcję i jej pośredników" - czytamy we wpisie Netanjahu na Twitterze. "Izrael jest przygotowany do zwiększenia pomocy humanitarnej dla dzielnych Kurdów" - dodał izraelski premier.

Pojawiła się również polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. "Polska jest zaniepokojona rozpoczęciem operacji tureckich sił zbrojnych w północno-wschodniej Syrii. Obawiamy się, że może ona wpłynąć negatywnie na stabilność regionu, próby wypracowania rozwiązania pokojowego prowadzone pod egidą ONZ, jak również przyczynić się do dalszego pogorszenia sytuacji humanitarnej" - czytamy w stanowisku MSZ.

Przypomnijmy: w poniedziałek rozpoczęła się turecka "Operacja Źródło Pokoju". Turcja tłumaczy, że jej celem jest wyparcie terrorystów z północnej Syrii. Tereny te pozostają pod kontrolą kurdyjskich oddziałów, są też schronieniem dla uchodźców z reszty terytorium Syrii. Już zginęło co najmniej 100 osób.

ycipk-1mibc8

Kosiniak-Kamysz ostro o liderach pozostałych partii po debacie w TVN24

Kurdowie alarmują, że tureckie siły zaatakowały obiekty cywilne. Tureckie myśliwce ostrzelały cele w mieście Ras al-Ajn. Stało się to kilkadziesiąt godzin po tym, jak ich amerykańscy sojusznicy wycofali swoje wojska z regionu.

W środę wieczorem tureckie ministerstwo obrony ogłosiło początek fazy lądowej ofensywy w Syrii. Wcześniej amerykańskie wojska do tej pory wspierające Kurdów wycofały się z północnej Syrii.

ycipk-1mibc8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1mibc8

ycipk-1mibc8
ycipk-1mibc8