Trwa ładowanie...

Trump zwolnił dyrektora FBI

James Comey został zwolniony wkróce po jego wystąpieniu w Kongresie, w którym błędnie przedstawił sprawę e-maili wysyłanych przez najbliższą współpracowniczkę Hillary Clinton podczas kampanii wyborczej. Zeznanie zostało później skorygowane przez FBI.

Trump zwolnił dyrektora FBIŹródło: PAP, fot: Ron Sachs
d3nnzvl
d3nnzvl

- James Comey został zwolniony wkróce po jego wystąpieniu w Kongresie, w którym błędnie przedstawił sprawę e-maili wysyłanych przez najbliższą współpracowniczkę Hillary Clinton podczas kampanii wyborczej. Zeznanie zostało później skorygowane przez FBI.

Jak relacjonuje AP Comey mówił pod przysięgą przed komisją ds. wymiaru sprawiedliwości Senatu o "setkach i tysiącach" poufnych e-maili wysłanych w ub. r. przez jedną z najbliższych współpracowniczek Hillary Clinton, Humę Abedin, do jej męża podczas kampanii wyborczej.

Później FBI skorygowało to zeznanie w liście do przewodniczącego komisji, w którym stwierdzono, że chodziło jedynie o "niewielką liczbę" e-maili i nie były to wiadomości poufne.

Clinton, kandydatka Demokratów do prezydentury, oskarżała Comey'a o przyczynienie się do jej porażki w wyborach.

56-letni Comey został nominowany na swoje stanowisko w 2013 r. przez ówczesnego prezydenta Baracka Obamę. Kadencja dyrektora FBI wynosi 10 lat.

d3nnzvl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nnzvl
Więcej tematów