Trwa ładowanie...
d1d0nkr

"Truciciele" wcześniej tropili Skripala. Nowe ustalenia

Dwaj Rosjanie podejrzani o otrucie nowiczowkiem byłego agenta GRU Siergieja Skripala już wcześniej go śledzili. Z ustaleń mediów z Czech wynika, że byli w tym kraju w 2014 r. w tym samym czasie, co były podwójny agent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksandr Miszkin i Anatolij Czepiga
Aleksandr Miszkin i Anatolij Czepiga (London Metropolitan Police)
d1d0nkr

Jak poddaje rozhlas.cz, Rosjanie podczas wizyty w październiku cztery lata temu posługiwali się paszportami na nazwiska Aleksandra Pietrowa i Rusłana Boszyrowa. To te same nazwiska, które wskazali brytyjscy śledczy zajmujący się atakiem na byłego podwójnego agenta i jego córki w Salisbury.

Zdaniem czeskich dziennikarzy to oznacza, że Skripal był śledzony przez rosyjskie służby na długo przed otruciem w angielskim mieście.

Aleksandr Miszkin - używający nazwiska Pietrow i zidentyfikowany przez portal Bellingcat jako lekarz w GRU - miał najpierw przebywać w Ostrawie, a później w Pradze. Drugi z agentów - płk Anatolij Czepiga ("Rusłan Boszyrow") mieszkał tylko w hotelu w stolicy Czech.

d1d0nkr

Wszystko wskazuje na to, że uważnie obserwowali w tym czasie Skripala, który miał pomagać czeskiemu kontrwywiadowi w rozpracowaniu agentury Moskwy.

Siergiej Skripal i jego córka zostali zaatakowani środkiem paralityczno-drgawkowym w marcu. Zamach przy użyciu nowiczoka wywołał poważny kryzys dyplomatyczny w relacjach brytyjsko-rosyjskich. Pod koniec czerwca w Salisbury toksyczną substancją zatruły się przypadkowo dwie inne osoby - jedna zmarła.

d1d0nkr

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródła: radiozurnal.rozhlas.cz, RMF FM

Zobacz także: Szkoła 10 cm od ruchliwej drogi. Wszyscy od lat rozkładają ręce

d1d0nkr

Podziel się opinią

Share

d1d0nkr

d1d0nkr
Więcej tematów