Trwa ładowanie...

Rosja: Nowe fakty w sprawie prokuratora Saaka Karapetjana. Zajmował się sprawą Skripalów

Zastępca prokuratora generalnego Rosji Saak Karapetjan, który zginął w środę wieczorem w wypadku lotniczym zajmował się sprawą Siergieja i Julii Skripalów. - To właśnie on przygotowywał wnioski, w tym do strony brytyjskiej, w tej sprawie - powiedział przedstawiciel Prokuratury Generalnej.

Share
Rosja: Nowe fakty w sprawie prokuratora Saaka Karapetjana. Zajmował się sprawą SkripalówŹródło: PAP, fot: Aleshkovsky Mitya
d438mty

Dziennik "Komsomolskaja Prawda" rozmawial o Karapetjanie z rzecznikiem Prokuratury Generalnej Aleksandrem Kuriennojem. Dziennikarz dociekał, czym zajmował się zastępca prokuratora generalnego i czy którać z nadzorowanych przez niego spraw, mogła mieć związek z katastrofa helikoptera.

Z odpowiedzi przedstawiciela Prokuratury Generalnej wynika, że był to prywatny, wakacyjny wypad Karapetjana. Prokurator prawdopodobnie wybierał się ze znajomymi na polowanie.

Kuriennoj wyjawił podczas rozmowy, że Karapetjan zajmował się sprawą Skripalów. - To właśnie on przygotowywał wnioski, w tym do strony brytyjskiej, w tej sprawie - powiedział przedstawiciel Prokuratury Generalnej. - I zaledwie kilka dni temu, za pośrednictwem naszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, otrzymaliśmy oficjalną odmowę udzielenia pomocy prawnej w tej sprawie od Wielkiej Brytanii - dodał.

d438mty

- Nie ma na razie powodów kojarzyć tej katastrofy ze sprawą Skripalów - stwierdził Kuriennoj. - Poczekajmy na wyniki śledztwa - dodał.

Saak Karapetjan zginął w środę wieczorem w wypadku lotniczym helikoptera AS-35 w obwodzie kostromskim, podała rosyjska agencja TASS. Zastępca rosyjskiego prokuratora generalnego przebywał na urlopie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku mogło dojść ze względu na naruszenie zasad bezpieczeństwa.

Karapetjan jako kierujący zarządem międzynarodowej współpracy prawnej w 2010 r. wręczył polskim dyplomatom w Moskwie 20 tomów kopii akt śledztwa ws. zbrodni katyńskiej. Natomiast w 2011 r. przekazał przedstawicielom polskiej ambasady w Moskwie 14 tomów akt rosyjskiego śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

Źródło: kp.ru

d438mty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d438mty
Więcej tematów