Trwa ładowanie...

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wyprzedził agencje prasowe

Paweł Adamowicz poinformował poprzez media społecznościowe o śmierci Güntera Grassa, honorowego mieszkańca miasta. Prezydent Gdańska "wyprzedził" wszystkie agencje informacyjne zarówno polskie, jak i niemieckie. Co ciekawe, po zamieszczeniu tweeta przez Adamowicza, próbowaliśmy sprawdzić tę informację u rzecznika prezydenta, jednak ten całej sprawy nie chciał komentować "dopóki nie będzie miał oficjalnego potwierdzenia".

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wyprzedził agencje prasoweŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d36y9ha

- Pani Dyrektor Biura Kultury przyniosła smutną wiadomość. Odszedł od nas dziś rano noblista, Honorowy Obywatel Gdańska, Günter Grass - napisał na swoim profilu społecznościowym Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Wpis ten stał się natychmiast jednym z najpopularniejszych na Twitterze. Na jego podstawie większość agencji podała informację o śmierci noblisty - i jako źródło powoływali się na tweeta Adamowicz. Przez dłuższy czas również biuro prasowe gdańskiego magistratu nie mogło zająć oficjalnego stanowiska.

- Prezydent otrzymał tę informację nieoficjalnym kanałem. Obecnie ją weryfikujemy - poinformował w poniedziałkowe przedpołudnie Wirtualną Polskę Antoni Pawlak, rzecznik prasowy prezydenta Gdańska.

d36y9ha

Jednak kilka minut wcześniej Adamowicz zdradził źródło informacji. Posiadane przez niego wiadomości pochodziły od rodziny zmarłego. Ratusz miał być z nią w stałym kontakcie. Jednak oficjalny komunikat urzędu miejskiego pojawił się dopiero dwie godziny później.

Internet jest miejscem bardzo szybkiej wymiany informacji. W całej historii uderza jedna rzecz - brak odpowiedniej komunikacji i synchronizacji pomiędzy biurem prasowym oraz samym prezydentem. Wydaje się, że urzędnicy powinni być powiadamiani jako pierwsi o ruchach swojego przełożonego, zanim jeszcze zostaną wykonane. W tej konkretnej sprawie urzędnicy zdecydowali się wstrzymać z publikacją informacji.

- Pan prezydent otrzymał tę informację swoimi, nieoficjalnymi kanałami. My jako urząd musimy czekać na oficjalne potwierdzenie stąd taka rozpiętość w czasie - mówi Wirtualnej Polsce Emilia Salach, Kierownik Biura Prasowego.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d36y9ha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36y9ha
Więcej tematów