Trwa ładowanie...

Pogoda w Trójmieście. Pomorze będzie najbardziej deszczowym regionem w Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podało, że w środę 13 października nie ma co liczyć na poprawę na Pomorzu. Natomiast region Zatoki Gdańskiej może się spodziewać najwięcej deszczu w Polsce.

Share
Pomorze najbardziej deszczowe w Polsce
Pomorze najbardziej deszczowe w PolsceŹródło: East News, fot: Mariusz Grzelak
d32qiir

Niestety podobnie jak w poprzednich dniach, prognozy pogody dla Trójmiasta i okolic nie napawają optymizmem. Jesień zadomowiła się na dobre i prezentuje mieszkańcom Pomorza swoje wdzięki.

d32qiir

Pogoda dla Trójmiasta. Pomorze najbardziej deszczowe w Polsce

Zachmurzenie umiarkowane, a miejscami i duże. Przelotne opady deszczu dotkną większą część kraju, jednakże najwięcej ma spaść w rejonie Zatoki Gdańskiej. Temperatura w przedziale od 8°C do 12°C.

W nocy z wtorku na środę pomorscy kierowcy powinni być szczególnie czujni na drogach. Zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże, natomiast lokalnie możliwa będzie mgła, ograniczająca widzialność. Temperatura, jaką możemy spodziewać się w środową noc to 7°C.

"Wprowadzają zamordyzm". Ostrzeżenie po wyroku TK

To jednak nie koniec ostrzeżeń ze strony IMGW. Instytut zwraca także uwagę na hydrologiczne zagrożenie jakim jest susza. Najbardziej zagrożony jest obszar pomorskiej rzeki Radunia.

d32qiir

W związku z występującymi niskimi przepływami wody oraz prognozowanymi nieznacznymi opadami atmosferycznymi, w kolejnych dniach na terenie województwa pomorskiego w zlewni rzeki Raduni, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d32qiir

Podziel się opinią

Share
d32qiir
d32qiir
Więcej tematów