Trwa ładowanie...

Nowy parking kubaturowy w centrum Gdańska. Pod nim XVII-wieczny bastion

Wielopoziomowy parking w gdańskim Śródmieściu od poniedziałku 6 września będzie czekać na kierowców. Mieści się on między Wiaduktem Biskupia Górka, a budynkiem, w którym swoje siedziby mają urzędy marszałkowski i wojewódzki. Ma on 378 miejsc parkingowych, które na razie jeszcze pozostaną bezpłatne.

Share
Nowy parking jest przy budynku Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego
Nowy parking jest przy budynku Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu WojewódzkiegoŹródło: GZDiZ, fot: Konrad Marciński
d2f2d33

Trwająca od kilku lat budowa parkingu kubaturowego przy ul. Okopowej w Gdańsku dobiegła końca. Od poniedziałku 6 września z obiektu między Wiaduktem Biskupia Górka, a urzędami marszałkowskim i wojewódzkim będą mogli korzystać kierowcy.

Parking jest częścią inwestycji Wiadukt Biskupia Górka. Liczy cztery kondygnacje i 378 miejsc, na których kierowcy mogą parkować swoje samochody:

  • Kondygnacja "0" – 125 miejsc
  • Kondygnacja "1" – 118 miejsc
  • Kondygnacja "2" – 63 miejsca
  • Kondygnacja "3" – 72 miejsca

Nowy parking. Miejsca dla niepełnosprawnych

Jak podaje Gdański Zarząd Dróg i Zieleni spośród miejsc na kondygnacji "1" 15 to miejsca wyznaczone dla osób niepełnosprawnych. Na kondygnację "0" obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów zasilanych gazem LPG.

Zapad 2021. Gen. Koziej: Nie można wykluczyć, że pojawi się jakaś prowokacja

Wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się od strony Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego przy ul. Okopowej 21/27. Na parking mogą wjeżdżać samochody osobowe do 1,8 metra wysokości, o czym informuje oznakowanie umieszczone na wjeździe.

d2f2d33

Na razie bezpłatnie

Korzystanie z parkingu, który będzie czynny 24 godziny przez 7 dni w tygodniu jest bezpłatne. Parking jest niestrzeżony. Wszystkie kondygnacje obsługiwane są przez dwie windy. Na parkingu dostępne są miejsca do parkowania prostopadłego o wymiarach 2,5x5 metrów oraz do parkowania równoległego o wymiarach 2,5x6 metrów. Miejsca dla osób niepełnosprawnych mają wymiary 3,6x5 metrów.

GZDiZ przypomina, że parking pozostanie bezpłatny do czasu wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na obszarze pomiędzy Podwalem Przedmiejskim, a Opływem Motławy wraz z Wyspą Spichrzów.

- Uwarunkowane jest to rozstrzygnięciem przetargu na dostawę parkometrów. Na oferty czekamy do 16 września 2021 roku. Po dostawie i instalacji tych urządzeń możliwe będzie wprowadzenie poboru opłat, co przewidziane jest na przełomie 2021 i 2022 roku - informuje Magdalena Kiljan z GZDiZ.

Bastion z XVII wieku

Podczas prac wiosną 2018 roku odsłonięto kazamaty XVII-wiecznego Bastionu Wiebego oraz XV-wiecznej Baszty Nowej. Bastion Wiebego był jednym z czternastu bastionów, którymi niegdyś obwarowane było miasto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2f2d33

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f2d33
d2f2d33
Więcej tematów