Trwa ładowanie...

Namalują Wałęsę w formie pikseli na ścianie

Na ścianie bloku przy ulicy Pilotów 17 na gdańskiej Zaspie, w którym w latach 80. mieszkał Lech Wałęsa z rodziną, powstaje mural (malarstwo ścienne) przedstawiający jego podobiznę. Portret zajmie powierzchnię 150 metrów kwadratowych - podaje "Dziennik Bałtycki".

Share
Namalują Wałęsę w formie pikseli na ścianieŹródło: AFP
d123amx

Autorem projektu jest gdański artysta Piotr Szwabe. Prace nad obrazem mają zakończyć się do 21 listopada, tak by był gotowy na 25. rocznicę przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla w grudniu.

Twarz Lecha Wałęsy będzie przedstawiona w formie pikseli. Artysta nie chciał malować tradycyjnego portretu. Autor nie chciał namalować realistycznej twarzy Lecha Wałęsy. - Estetyka tych pikseli ma być taka bardziej nawiązująca do jego wizerunku niż narzucająca coś. Wałęsa to jedyny Polak, który dostał Pokojową Nagrodę Nobla, a mimo to ma wielu przeciwników, ludzie różnie reagują i dlatego chciałem, żeby ta jego podobizna nie była zbyt dosłowna - tłumaczy Piotr Szwabe.

Oprócz podobizny Wałęsy, powstanie także napis "Dnia 10 grudnia 1983 roku Lech Wałęsa otrzymuje Pokojową Nagrodę Nobla". Łączny koszt przedsięwzięcia to ok. 15 tys. złotych.

d123amx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d123amx
d123amx
Więcej tematów