Trwa ładowanie...
d4cg3nr

Gdynia: nastolatki znęcały się nad rówieśniczkami

Policja zatrzymała sześć dziewczynek w wieku 14-16 lat, które znęcały się na 13-letnią uczennicą jednego z gdyńskich gimnazjów.

d4cg3nr
d4cg3nr

Do zatrzymań doszło w dzień dziecka - 1 czerwca - powiedziała w poniedziałek rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, Danuta Wołk-Karaczewska.

Samo zdarzenie miało miejsce w południe 31 maja. Do 13-letniej uczennicy I klasy jednego z gdyńskich gimnazjów i stojącej obok niej koleżanki podeszło sześć dziewczyn w wieku od 14-16 lat. Używając gróźb nakazały one uczennicom wyjść ze szkoły i pójść w boczną uliczkę w kierunku krzaków. Przestraszona 13-latka wraz z koleżanką spełniły to żądanie.

Na miejscu nastolatki nakazały uczennicom palić papierosy i jeść filtry. Potem zmusiły 13-latkę do położenia się w błocie. Zaczęły ją kopać i bić. Zabrudzone buty wycierały w jej włosy. Nakazały też swojej ofierze rozebrać się i udawać taniec na rurze. Nożyczkami obcięły jej też część włosów - relacjonuje Wołk-Karaczewska.

Podczas znęcania się dziewczyny tłumaczyły rówieśniczce, że robią to bez powodu, za to, że się urodziła.

Drugiej dziewczynce prześladowczynie pozwoliły wrócić do szkoły. 13-latce zaś, po zakończeniu tortur, nakazały pod groźbą utraty życia milczeć i tłumaczyć dorosłym i nauczycielom, że spadła ze schodów. (an)

d4cg3nr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cg3nr
Więcej tematów