Trwa ładowanie...
dzdka41

Tornado w USA: kolejne nazwiska na liści ofiar żywiołu, który nawiedził stan Alabama na południu kraju

Tornado w USA zbiera śmiertelne żniwo. Do 23 wzrosła liczba ofiar huraganu, który w niedzielę 3 marca nawiedził południe USA. Nadzieja na odnalezienie pod gruzami żywych osób jest już niewielka. Alabama rozpoczyna usuwanie szkód wyrządzonych przez tornado.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tornado w USA - 23 ofiary tornado, które w niedzielę 3 marca nawiedziło Alabamę.
Tornado w USA - 23 ofiary tornado, które w niedzielę 3 marca nawiedziło Alabamę. (East News, Fot: Tami Chappell)
dzdka41

Tornado w USA – Alabama w zasięgu huraganów

W niedzielę 3 marca stan Alabama znalazł się w zasięgu kilku huraganów. Podczas ataku żywiołu najbardziej ucierpiało hrabstwo Lee. Tornado pokonało tam pas mierzący kilka kilometrów długości oraz 400 metrów szerokości. Żywioł niszczył wszystko, co napotkał na swojej drodze. Z dziesiątek domów pozostały jedynie zgliszcza, pod którymi wciąż mogą znajdować się ludzie. Z najwnoszych informacji wynika, że na liście zaginionych wciąż znajduje się 8 nazwisk.

Tornado w USA zerwało także trakcję elektryczną, przez co ok. 10 tys. gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu.

dzdka41

Tornado w USA – Alabama w strefie zagrożenia

Jeszcze w poniedziałek Alabama znajdowała się w strefie zagrożonej przejściem kolejnego tornado. Gubernator stanu Kay Ivey za pośrednictwem Twittera informowała wówczas, że najnowsze prognozy pogody nie zwiastują poprawy aury. Polityk apelowała również o ostrożność, a także przekazała kondolencje rodzinom zmarłych.

Tornado w USA zabiło już 23 osoby. Wśród ofiar znajduje się również siedmioosobowa rodzina. Tornado zastało mieszkańców Alabamy w nocy. Ciała zmarłych znajdowano w pobliżu ich domów.

dzdka41

Podziel się opinią

Share

dzdka41

dzdka41
dzdka41
Więcej tematów