Trwa ładowanie...
bezrobocie

"To kłamstwo" - będzie pozew przeciw Kaczyńskiemu

Marszałek sejmu, wiceszef PO Grzegorz Schetyna poinformował, że Platforma we wtorek złoży do sądu w trybie wyborczym pozew przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu w związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie prezes PiS podał o zwalnianiu niepełnosprawnych za rządów PO. - Wypowiedź Kaczyńskiego jest nieprawdziwa, kłamliwa - powiedział Schetyna.

Share
"To kłamstwo" - będzie pozew przeciw Kaczyńskiemu
Źródło: PAP
d1jugso

Schetyna powiedział, że chodzi o informacje, które Kaczyński podał w piątek na konferencji prasowej, jakoby liczba osób zatrudnionych na chronionym rynku pracy - za rządów PO - spadła o 1/8, czyli, że co ósmy niepełnosprawny stracił pracę.

"Wypowiedź Kaczyńskiego jest nieprawdziwa, kłamliwa, dlatego we wtorek składamy pozew w trybie wyborczym" - powiedział Schetyna.

d1jugso

Dodał, że pozew zostanie złożony prawdopodobnie razem z PSL. - W związku z tym, że to rząd koalicyjny został zaatakowany, chcielibyśmy złożyć pozew wspólnie z PSL - powiedział Schetyna.

W niedzielę pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosław Duda powiedział dziennikarzom, że dane przedstawione przez Kaczyńskiego są nieprawdziwe. Według niego, w 2007 r. - kiedy PO obejmowała władzę - współczynnik aktywności zawodowej wynosił 22,5 proc., a w 2011 r. - 26,6 a wskaźnik zatrudnienia wzrósł z 19,7 do 22,8.

d1jugso

Podziel się opinią

Share
d1jugso
d1jugso
Więcej tematów