Trwa ładowanie...

To już pewne, przejęli Łyman. "Informacje i nagrania są prawdziwe"

- Ukraińska armia weszła do okupowanego przez siły rosyjskie Łymanu w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy, trwają walki - poinformował w sobotę rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk Serhij Czerewatyj.

To już pewne, przejęli Łyman. "Informacje i nagrania są prawdziwe"To już pewne, przejęli Łyman. "Informacje i nagrania są prawdziwe"Źródło: East News, fot: TYLER HICKS
d3xej8e
d3xej8e

- Jesteśmy w Łymanie. Toczą się walki. Szczegóły później - powiedział Czerewatyj, cytowany przez portal Ukrainska Prawda.

Wcześniej Czerewatyj przekazał, że rosyjskie zgrupowanie pod Łymanem jest otoczone. Wojskowy oświadczył, że ukraińskie siły odbiły pięć miejscowości wokół Łymanu. - Jampil, Nowoseliwka, Szandryhołowe, Drobyszewe i Stawki zostały wyzwolone. Trwają tam działania stabilizacyjne - podkreślił.

d3xej8e

Szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak opublikował nagranie, na którym ukraińscy żołnierze umieszczają flagę państwową na znaku na rogatkach Łymanu.

Pierwszy krok do odbicia obwodu ługańskiego

Łyman to ważny węzeł kolejowy, a odbicie miasta może pozwolić siłom ukraińskim na atak zachodniej części obwodu ługańskiego, w tym na miasta Lisiczańsk i Siewierodonieck - podkreśla Radio Swoboda.

d3xej8e

Doniesienia o odbiciu miasta skomentował Serhij Hajdaj. - Odbicie przez siły ukraińskie z rąk wojsk rosyjskich miasta Łyman pozwala zacząć wyzwalanie obwodu ługańskiego - oświadczył gubernator tego regionu na wschodzie Ukrainy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Generał o III fazie wojny. "Może skończyć się katastrofą"

- Po odbiciu Łymanu zacznie się wyzwalanie obwodu ługańskiego spod okupacji, wszyscy na to czekamy i przygotowaliśmy się na to - powiedział w telewizji Hajdaj. - O tym, w jaki sposób i z którego kierunku będzie się to odbywać, zdecyduje wojsko - dodał.

d3xej8e

Zaznaczył też, że rosyjscy wojskowi uciekając z Łymanu publikują nagrania, na których skarżą się na porzucenie przez dowództwo.

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3xej8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3xej8e
Więcej tematów