Trwa ładowanie...
dllqkv2

Ten rysunek satyryczny nie spodoba się PiS-owi. "Polska" tonie z winy Kaczyńskiego?

Statek z napisem "Polska" niebezpiecznie przechyla się na bok, ludzie wypadają za burtę. Przyczyną nieuchronnej katastrofy jest motorówka z napisem "Kaczyński", nad którą powiewa flaga z trupią czaszką. Sterujący krzyczy "Skrajna prawica". Tak odbierają polski rząd na Zachodzie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Rybak i Jacek Międlar świętują Niepodległość we Wrocławiu
Piotr Rybak i Jacek Międlar świętują Niepodległość we Wrocławiu (Agencja Gazeta, Fot: Mieczysław Michalak)
dllqkv2

Politycy PiS znów będą powtarzali, że zachodnie "lewicowo-liberalne media" szkalują "Polskę i Polaków". Nowy rysunek satyryczny portalu Politico.eu nie pozostawia wątliwości, że po Marszu Niepodległości wizerunek Polski zostal nadszarpnięty.

Zobacz też: Poseł narodowców dziękuje Błaszczakowi

"Biali narodowcy wzywają do etnicznej czystości na polskiej deminstracji" - brzmiał tytuł artykułu w belgijskim portalu o Marszu Niepodległości 11 listopada. W polskich miastach demonstrowało 60 tys. ludzi. Politycy PiS czy Kukiz'15 podkreślali, że wśród świętujących był szeroki przekrój społeczny, a nie "faszyści", jak podkreślał w PE lider liberałów Guy Verhofstadt.

dllqkv2

Ale na niektórych zdjęciach i nagranich widać było wyraźnie hasła rasistowskie, a niektórzy uczestnicy marszu wznosili okrzyki antysemickie, antymuzułmańskie i homofobiczne, co nie umknęło uwadze mediów zagranicznych. - W haśle "Biała Europa" nie ma naszym zdaniem nic złego. Osoba czarnoskóra nie jest Polakiem - stwierdził w wywiadzie dla dorzeczy.pl rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Matusz Pławski. Po tych słowach złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

We Wrocławiu demonstrowali narodowcy, m.in. były ksiądz Jacek Międlar czy znany z wypowiedzi antysemickich i palenia kukły Żyda Piotr Rybak. Ten drugi właśnie trafił do więzienia.. Premier Beata Szydło podkreśliła na unijnym szczycie w Goeteborgu, że "polski rząd potępia ekstremizmy, ale nie zgodzi się na szkalowanie obywateli".

dllqkv2

Podziel się opinią

Share

dllqkv2

dllqkv2
Więcej tematów