Temperatura wody w Bałtyku. Ile stopni ma woda w nadmorskich kurortach?
Bałtyk nie należy do ciepłych mórz. Z tego względu wielu wczasowiczów poszukuje informacji na temat aktualnej temperatury wody w zbiorniku oraz warunków, które mają wpływ zarówno na możliwość, jak i komfort kąpieli. Ile stopni ma woda w Bałtyku na początku tygodnia?
17.07.2023 10:02
Wakacje to okres, w którym wiele osób udaje się nad polskie morze. Czy w poniedziałek 17 lipca jego temperatura zachęca do wejścia do wody? Ile stopni ma Bałtyk?
Woda w Bałtyku. Temperatura waha się w zależności od lokalizacji
Temperatura wody w Bałtyku to informacja, której osoby wypoczywające nad morzem - obok listy miejsc objętych zakazem kąpieli ze względu na sinice - w czasie wakacji poszukują bardzo często. Przed udaniem się na plażę, warto sprawdzić, jaka jest różnica pomiędzy warunkami, panującymi na różnych odcinkach nadbrzeża i wybrać te najkorzystniejsze.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak informują synoptycy, w poniedziałek 17 lipca temperatura wody w Bałtyku jest nieco chłodniejsza w zachodniej części polskiego nadbrzeża. Tuż po godzinie 9:00 wynosiła ona około:
- 19 stopni Celsjusza w okolicy Dziwnowa
- 19 stopni Celsjusza w okolicy Kołobrzegu
- 19 stopni Celsjusza w okolicy Mielna
- 19 stopni Celsjusza w okolicy Ustki
- 20 stopni Celsjusza w okolicy Łeby
- 19 stopni Celsjusza w okolicy Władysławowa
- 20 stopni Celsjusza w okolicy Sopotu
- 20 stopni Celsjusza w okolicy Gdyni
- 21 stopni Celsjusza w okolicy Gdańska
- 22 stopnie Celsjusza w okolicy Krynicy Morskiej
- 22 stopnie Celsjusza w okolicy Fromborka.
Ile stopni ma woda w Bałtyku? To chłodne morze
Warto pamiętać, że Morze Bałtyckie nie jest tak ciepłe, jak np. Morze Śródziemne. Latem średnia temperatura znajdujących się w nim wód wynosi około 18-19 stopni Celsjusza. Duży wpływ na aktualną temperaturę wody w Bałtyku ma również miejsce, w którym jest ona mierzona.
Jak informuje IMGW, osoby wypoczywające nad Bałtykiem, w poniedziałek 17 lipca powinny uważać na silny wiatr, którego porywy mogą osiągnąć lokalnie nawet 70 km/h.