Trwa ładowanie...
darcja4

Tęczowy Piątek 2019. Adam Bodnar zabiera głos

Adam Bodnar popiera Tęczowy Piątek 2019. RPO stwierdził, że to ciekawa i ważna akcja, która daje wsparcie uczniom nieheteronormatywnym. - Dobrze, że zyskuje na znaczeniu. Niepokoi mnie, że jest tak mocno atakowana - powiedział Bodnar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Bodnar popiera Tęczowy Piątek 2019
Adam Bodnar popiera Tęczowy Piątek 2019 (East News, Fot: Tomasz Jarzębowski,Jakub Kamiński,Reporter)
darcja4

Adam Bodnar zwrócił uwagę, że w wielu szkołach Tęczowy Piątek 2019 się nie odbywa. Powodem jest obawa przed kontrolą z kuratoriów i innymi problemami, w tym skargami ze strony rodziców.

Rzecznik Praw Obywatelskich podkreślił, że organizacja Tęczowego Piątku wbrew woli rodziców nie musi być ograniczaniem ich wolności. - To Rada Rodziców, a nie pojedynczy rodzice czy dyrektor są organem decyzyjnym, jeśli chodzi o przeprowadzanie takich akcji - powiedział na antenie TVN24.

Tęczowy Piątek 2019. Adam Bodnar zabiera głos

Adam Bodnar przypomniał, że wraz z pracownikami biura RPO wskazywał resortowi edukacji, że promowanie tolerancji i zapobieganie piętnowaniu uczniów jest "wręcz obowiązkiem szkoły". Stwierdził, że instytucje zawiodły w tym aspekcie w przypadku nastoletniego Dominika z Bieżunia. Chłopiec popełnił samobójstwo ze względu na szykany ze strony innych uczniów.

darcja4

Zobacz też: Tęczowy Piątek 2019. Włodzimierz Czarzasty odpowiada Tadeuszowi Cymańskiemu

- Szkoła powinna dawać przestrzeń na dyskusje o tożsamości seksualnej. Z historii znamy wiele postaci, które mierzyły się z tym problemem - stwierdził, wymieniając postaci matematyka Alan Turing czy pisarza Jerzy Zawieyskiego.

Czytaj też: Adam Bodnar nie przyjmie Nagrody Godności Człowieka
Tęczowy Piątek 2019. Tak wygląda w szkołach. W jednych zajęcia z akceptacji, w innych... spacer na cmentarz

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

darcja4

Podziel się opinią

Share

darcja4

darcja4
Więcej tematów