Tęczowy Music Box – znany muzyk molestował uczestniczki? Sprawdź, co to za program i w jakich okolicznościach miało dojść do aktów pedofilskich

Tęczowy Music Box — znany muzyk molestował uczestniczki. Dziennikarz Mariusz Zielke nie ma wątpliwości, że doszło do przestępstwa. Dziewczynki miały być gwałcone przy realizacji show i w siedzibie fundacji finansującej działania zespołu.

Tęczowy Music Box – znany muzyk molestował uczestniczki? Sprawdź, co to za program i w jakich okolicznościach miało dojść do aktów pedofilskich
Źródło zdjęć: © Youtube.com

06.08.2019 10:26

Tęczowy Music Box – znany muzyk molestował uczestniczki

Według dziennikarza, Mariusza Zielke, podczas kręcenia programów Tęczowy Music Box TVP oraz Co jest Grane Polsatu, doszło do nadużyć na tle seksualnym. Ich uczestniczki, będące wówczas w wieku 10-15 lat były molestowane i gwałcone przez znanego muzyka, którego tożsamości jeszcze nie ujawniono. Jedna z ofiar, miała zdradzić Zielke szczegóły na temat traumatycznego zdarzenia. Według jej zeznań uczestniczki były gwałcone w siedzibie fundacji finansującej działania zespołu i wspierającej uzdolnione muzycznie dzieci, samochodzie sprawcy, domu artysty oraz siedzibie jednego z polskich stowarzyszeń muzycznych. Zdaniem dziennikarza, dowody, które zebrał, są niepodważalne, a trzy ofiary postanowiły zeznawać w sprawie. Mariusz Zielke określił przykrą sytuację mianem „największej afery pedofilskiej w środowisku artystycznym w Polsce”. W rozmowie z dziennikarką WP, Magdą Mieśnik, oznajmił, że gwałciciel na swoje cele wybierał zagubione dziewczynki, oferując imłapówki za milczenie. Proponowane kwoty miały wynosić nawet 200 tys. zł, ale żadna z ofiar nie przyjęła pieniędzy.

Tęczowy Music Box – co to za program?

Przypominamy, że Tęczowy Music Box to polski program muzyczny dla dzieci i młodzieży, emitowany na początku lat 90. na antenie TVP1. Pierwszy odcinek muzycznego show zarejestrowano w wieczór sylwestrowy 1989 roku. Jego emisja odbyła się w roku 1990, z trzymiesięcznym opóźnieniem. Gospodarzami programu były dzieci z grupy Tęcza, a później z radiowego zespołu Chochliki. Tęczowy Music Box rejestrowany był również poza studiem telewizyjnym, m.in. w Sali Kongresowej i Teatrze Wielkim podczas koncertów galowych z okazji Mikołajek, Dni Dziecka czy Dni UNICEF-u. Następnie także w największych halach sportowych w kraju w ramach ogólnopolskiej akcji Odkrywamy talenty. Wraz z popularnością TMB na antenie TVP1 w czwartki o godz. 19:10 zaczęły ukazywać się krótkie programy w formie wieczorynek pt. Tęczowy Mini Box. Prezentowano tam naukę piosenek dla dzieci oraz wierszowane Tęczowe bajeczki pióra Doroty Gellner z muzyką Barbary Kolago i Aleksandra Pałaca. W wyniku zmian kadrowych w kierownictwie Telewizji Polskiej, Tęczowy Music Box został zdjęty z anteny i zastąpiony przez nowe programy dla dzieci: Małe musicale i Talent za talent.

Tęczowy Music Boxgwałtmolestowanie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)