Trwa ładowanie...

Tatry. Śmierć grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Są dwa śledztwa

Śledczy sprawdzają, czy ratownicy TOPR nie dopuścili się nieprawidłowości podczas akcji ratunkowej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Okazuje się, że prokuratura bada też inny wątek. Jest śledztwo w sprawie błędów przy organizacji wyprawy grotołazów.

Share
Tatry. Śmierć grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Są dwa śledztwa
Źródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
dy8t8cd

Są dwa śledztwa w sprawie śmierci grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej - informuje RMF FM. Poza tym, że prokuratura sprawdza, czy doszło do nieprawidłowości podczas akcji ratunkowej, wszczęto też drugie śledztwo. Dotyczy ono błędów przy organizacji wyprawy grotołazów do Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach i nieumyślnego spowodowania śmierci dwóch mężczyzn.

Zawiadomienie w pierwszej sprawie złożyła osoba nieuczestnicząca w akcji, drugie śledztwo zostało wszczęte z urzędu. Prokuratura ma również wyjaśnić, skąd grotołazi posiadali przy sobie ładunki wybuchowe.

Tatry. Akcja w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Kulisy sprawy

Przypomnijmy, że 17 sierpnia ratownicy TOPR otrzymali prośbę o pomoc od grupy grotołazów. Dwóch mężczyzn nie przeżyło. Ciało pierwszego grotołaza odnaleziono 22 sierpnia, drugiego kilka dni później.

Zobacz też: Michał Kamiński o swojej chorobie. "Jeżeli mówię ludziom, że warto zmieniać Polskę, to musiałem zmienić siebie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dy8t8cd

Podziel się opinią

Share
dy8t8cd
dy8t8cd
Więcej tematów