Trwa ładowanie...
d36r7db

Tatry. Dwa groźne wypadki. Interweniował TOPR

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma pełne ręce roboty. Kiedy ratownicy lecieli pod Zawrat, by pomóc turyście, otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem spod Przełęczy Szpiglasowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Tatrach doszło do dwóch wypadków
W Tatrach doszło do dwóch wypadków (Facebook)
d36r7db

W Tatrach w niedzielę doszło do dwóch groźnych wypadków. Najpierw turysta spadł spod Zawratu. Kiedy ratownicy TOPR lecieli do niego śmigłowcem, otrzymali kolejne zgłoszenie.

Turysta poślizgnął się i upadł z wysokości po stromym śniegu. Do wypadku doszło pod Przełęczą Szpiglasową. Portal tatromaniak.pl informuje, że nie wiadomo, w jakim stanie są poszkodowani turyści.

Intensywna sobota dla TOPR

Przypomnijmy, że w sobotę doszło do podobnego wypadku. W okolicy Przełęczy Szpiglasowej turysta poślizgnął się i spadł na kamienie.

d36r7db

Zobacz też: "Zabawa w chowanego". Sołtys z parafii księdza z filmu Sekielskich nie mógł ukryć łez

W sobotę ratownicy zostali też wezwani przez parę turystów ze szlaku z Myślenickich Turni na Kasprowy Wierch. Nie byli w stanie kontynuować wyprawy. Śmigłowiec przetransportował ich na dół.

Ratownicy TOPR pomogli również turystce, która przy szlaku z Kasprowego Wierchu do Doliny Gąsienicowej doznała urazu nogi. Śmigłowiec przetransportował kobietę do Zakopanego.

d36r7db

"Powyżej górnej granicy lasu panują w dalszym ciągu warunki zimowe. Pokrywa śnieżna zróżnicowana. W szczególności w żlebach, depresjach śnieg w godzinach rannych jest zmrożony i twardy, a w godzinach popołudniowych robi się grząski i przepadający” - czytamy w komunikacie turystycznym TPN.

Źródło: tatromaniak.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36r7db

Podziel się opinią

Share

d36r7db

d36r7db
Więcej tematów