Trwa ładowanie...

Tak Putin potraktował Siergieja Biesiadę. Przeniesiony z aresztu domowego

Do aresztu śledczego w Lefortowie w Rosji został przeniesiony były szef departamentu wywiadu zagranicznego Federalnej Służby Bezpieczeństwa Siergiej Biesiada. Wcześniej przebywał on w areszcie domowym, gdzie trafił po serii niepowodzeń rosyjskiego wojska w Ukrainie. Kreml podejrzewa go o zdradę.

Share
Siergiej Biesiada w więzieniu Siergiej Biesiada w więzieniu Źródło: PAP
d2gg6re

Serwis Ukraińska Prawda, powołując się na Andrieja Sołdatowa, dziennikarza specjalizującego się w tematyce rosyjskich służb specjalnych, przekazał, że byłego szefa departamentu wywiadu zagranicznego Federalnej Służby Bezpieczeństwa Siergieja Biesiadę przeniesiono do aresztu śledczego w Lefrotowie.

Portal dodał, że sprawą Siergieja Biesiady - po przeniesieniu go do aresztu śledczego - zajmuje się Główny Wojskowy Departament Śledczy IC.

Kolejny milion uchodźców w Polsce? Prezydent Rzeszowa alarmuje

d2gg6re

Zdaniem dziennikarza taki ruch świadczył o rosnącej wściekłości prezydenta Władimira Putina na służby specjalne z powodu wolno postępującej inwazji na Ukrainę.

Zadanie Siergieja Biesiady

Dziennikarz Andriej Sołdatow przekazał również, że podczas Majdanu w 2014 roku Biesiada był w Kijowie. Jego zadaniem było utrzymanie Wiktora Janukowycza u władzy.

Biesiada został zatrzymany w 2022 roku. Zarzucono mu nieudolne działanie wywiadu, a także niewłaściwe wykorzystanie środków budżetowych na inwazję na Ukrainę - dodał dziennikarz.

Z informacji uzyskanych przez Sołdatowa wynika też, że rosyjski działacz przebywa w areszcie pod innym nazwiskiem. Oficjalnie oskarżenie dotyczy sprzeniewierzenia środków na służbę.

d2gg6re

Co więcej, sprawą Biesiady mają zajmować się jednostki kontrwywiadu wojskowego, które zwykle szukają zdrajców. Serwis Ukraińska Prawda podkreślił, że niewykluczone jest, iż Kreml podejrzewa Biesiadę o przeciek informacji do amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej.

Przeczytaj też:

Źródło: Ukraińska Prawda, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2gg6re
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2gg6re
d2gg6re
Więcej tematów