Trwa ładowanie...

Tak Jan Szyszko niszczy Puszczę Białowieską. Widzieliśmy to na własne oczy

Najpierw wycinka Puszczy Białowieskiej, teraz odstrzał 40 żubrów - kolejne decyzje służb podległych Janowi Szyszce budzą kontrowersje. Pojechaliśmy do Białowieży, by na własne oczy zobaczyć jak wygląda sytuacja jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w Polsce. Naszym przewodnikiem był były premier Włodzimierz Cimoszewicz, od kilkunastu lat mieszkaniec Puszczy.

d2dv4eu

Minister środowiska Jan Szyszko jest po prostu uparty. Tak uważa Włodzimierz Cimoszewicz, były premier i ostry krytyk polityka PiS. Pojechaliśmy do Białowieży, by poszukać żubrów. Przy okazji porozmawialiśmy o polityce przyrodniczej, prowadzonej przez najgorzej ocenianego członka rządu Beaty Szydło.

Żubrów nie udało nam się znaleźć, bo o tej porze roku zbliżają się do ludzkich siedlisk dopiero nocą. Podczas spaceru przez puszczę trafiliśmy za to na pilarzy wycinających drzewa. Podczas naszej kilkunastominutowej rozmowy wielokrotnie było słychać kolejne upadające pod naporem maszyn świerki.

Były polityk opowiada nam też o swoich znajomych żubrach: Wikingu i Maćku, a także o innych zwierzętach pojawiających się w okolicy.

d2dv4eu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dv4eu
Więcej tematów