Trwa ładowanie...
dri1xjs

Tak Bartłomiej Misiewicz pogratulował swojej następczyni

To już pewne. Mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz zastąpi Bartłomieja Misiewicza na stanowisku rzecznika MON. Wybór swojego następcy skomentował Misiewicz na Twitterze. Co napisał?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak Bartłomiej Misiewicz pogratulował swojej następczyni
(PAP)
dri1xjs

Antoni Macierewicz już w środę poinformował, że wybór nowego rzecznika MON został dokonany. Nie chciał jednak zdradzić, kto zastąpi Misiewicza. Dziś dowiedzieliśmy się, że została nim mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz. O szczegółach decyzji donosiliśmy TU.

Reakcja Misiewicza? Krótka i... entuzjastyczna. "Gratuluję Pani mjr Annie Pęzioł-Wójtowicz funkcji rzecznika MON! I życzę samych sukcesów :) Świetna decyzja ministra Macierewicza" - napisał na Twitterze.

Pęzioł-Wójtowicz od maja 2016 roku była pełnomocnikiem szefa MON do spraw służby wojskowej kobiet. Służbę wojskową rozpoczęła jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu w 2005 roku.

dri1xjs

Po ukończeniu szkoły oficerskiej pełniła służbę wojskową na stanowiskach: dowódcy plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu, oficera prasowego 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, młodszego specjalisty w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych Ministerstwa Obrony Narodowej, Sekretariacie MON oraz w Centrum Operacyjnym MON.

Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku stosunki międzynarodowe - dyplomacja oraz stypendystką Uniwersytetu w Antwerpii. Ukończyła także podyplomowe studia z zakresu służby zagranicznej oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej.

A Misiewicz? Według informacji, które uzyskaliśmy w MON, nie zapadły jeszcze żadne decyzje co do jego przyszłości w resorcie. Na jego oficjalnym profilu na Twitterze nie ma już jednak podpisu: szef gabinetu politycznego ministra obrony narodowej.

dri1xjs

Podziel się opinią

Share

dri1xjs

dri1xjs
Więcej tematów