Trwa ładowanie...

Tajemnicze zwłoki mężczyzny znalezione w Tatrach. Oto wstępne ustalenia biegłych

Mężczyzna w wieku 30-50 lat, ok. 170 cm wzrostu. Nie został zabity ani zagryziony przez zwierzęta - to ustalili eksperci, którzy badali szczątki odnalezione w Dolinie Roztoki w Tatrach. Mężczyzna zmarł prawdopodobnie w latach 2007-2009.

Tajemnicze zwłoki mężczyzny znalezione w Tatrach. Oto wstępne ustalenia biegłychŹródło: Agencja Gazeta, fot: Marek Podmokły
d1xbm6s
d1xbm6s

Szczątki - ludzkie kości i czaszkę - znaleźli 7 września policjanci i ratrownicy TOPR. Leżały daleko od szlaku turystycznego prowadzącego przez Dolinę Roztoki, obok nich były też - w dwóch plecakach - produkty spożywcze z datą przydatności do spożycia - 2008 i 2009 r.

Do kogo należą szczątki? Na razie nie wiadomo. Na policję zgłosiła się rodzina mężczyzny, który częściowo odpowiada rysopisowi i zaginął ok. 10 lat temu - dowiedział się nieoficjalnie TVN24.

Zobacz też: Komendant główny policji: przesłuchaliśmy kilkadziesiąt osób ws. Magdaleny

O wstępnych ustaleniach biegłych poinformowała Barbara Bogdanowicz z prokuratury w Zakopanem. W Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego naukowcy mają wyizolować profil DNA denata, śledczy zamierzają też zrekonstruować wygląd twarzy na podstawie znalezionej czaszki.

Ustalono, że mężczyzna nie zginął z rąk osób trzecich, mało też prawdopodobne, by zaatakowały go zwierzęta.

Do wszystkich komisariatów w Polsce przesłano komunikat z prośbą o przeszukanie baz osób zaginionych we wspomnianym okresie. Po wyodrębnieniu profilu DNA możliwe będzie porównanie go z danymi osób zaginionych.

Źródło: TVN24

d1xbm6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xbm6s
Więcej tematów