Trwa ładowanie...
d2shbta

Ludzkie szczątki w Dolinie Roztoki. Znaleziono pozostałości obozowiska

Policjanci oraz ratownicy TOPR odnaleźli pozostałości obozowiska oraz elementy ekwipunku turystycznego i odzieży, które według śledczych mogły leżeć w Dolinie Roztoki nawet 10 lat. Wcześniej w tym miejscu zauważono ludzkie szczątki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Dolinie Roztoki znaleziono m.in. czaszkę
W Dolinie Roztoki znaleziono m.in. czaszkę (Agencja Gazeta, Fot: Marcin Stępień)
d2shbta

W poszukiwania było zaangażowanych blisko 20 osób, które przeczesały trudno dostępny trzyhektarowy obszar.

W ubiegły czwartek podczas prac naukowych prowadzonych w Dolinie Roztoki pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego natrafili na części garderoby i wyposażenia turystycznego. W ubraniach znajdował się fragment kości ludzkiej. Podczas dalszych poszukiwań odnaleziono kolejne ludzkie kości, w tym czaszkę.

Wśród rzeczy były produkty spożywcze, na których widnieją daty przydatności do spożycia – na jednym grudzień 2008 r., na kolejnym 2009 r. Śledczy przypuszczają, że zgon mógł nastąpić w latach 2007–2009.

d2shbta

Wilki w Kampinosie

Znalezione szczątki ludzkie trafiły do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ma zostać wyizolowany profil DNA. Śledczy chcą zrekonstruować wygląd twarzy na podstawie znalezionej czaszki.

Policja przeszuka bazy osób zaginionych

Policja prosi o kontakt osoby, których bliscy lub znajomi mogli zaginąć w Tatrach ok. 10 lat temu.

d2shbta

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Zakopanem. Do wszystkich jednostek policji w Polsce przesłano komunikat z prośbą o przeszukanie baz osób zaginionych w wytypowanym okresie.

Dolina Roztoki to odgałęzienie Doliny Białki. Można do niej wejść ze szlaku prowadzącego do Morskiego Oka na wysokości Wodogrzmotów Mickiewicza i przejść nią obok wodospadu Wielka Siklawa do Doliny Pięciu Stawów Polskich.

d2shbta

Podziel się opinią

Share

d2shbta

d2shbta
Więcej tematów