Trwa ładowanie...
dz4oe4t

W Tatrach znaleziono ubrania. Wśród nich - ludzką kość. Policja ustala, co się stało

Policja z Zakopanego sprawdza, do kogo należą rzeczy, odnalezione przez pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego w Dolinie Roztoki w Tatrach. To dwa plecaki, śpiwór i resztki ubrań. Podczas przekazywania tych rzeczy policjantom okazało się, że w elementach odzieży znajdują się ludzkie kości przedramienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ludzka kość była wśród ubrań i wyposażenia, odnalezionego w Tatrach
Ludzka kość była wśród ubrań i wyposażenia, odnalezionego w Tatrach (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
dz4oe4t

O sprawie informuje RMF FM. Na resztki ubrań i wyposażenie natrafili przez przypadek pracownicy TPN. Znajdowały się w lesie, z dala od szlaku turystycznego. Rzeczy przekazano ratownikom TOPR, a ci zwrócili się do policji.

Rzecznik zakopiańskiej policji Agnieszka Szopińska informuje, że policja zajęła się sprawą i ustala, do kogo należały znalezione przedmioty i ludzkie szczątki.

Podczas przekazywania tych rzeczy policjantom okazało się, że w elementach odzieży znajdują się ludzkie kości przedramienia. W tej chwili postępowanie w tej sprawie prowadzone jest dwutorowo: w kierunku art. 155 dotyczącego nieumyślnego spowodowania śmierci, a także zmierzające do zidentyfikowania osoby do której te szczątki należały - mówi Agnieszka Szopińska.

dz4oe4t

Stan odnalezionych fragmentów odzieży, a także data ważności produktów spożywczych mogą wskazywać, że leżały w górach kilka lat. Na puszkach z napojami i na zupkach instant znajdowały się daty z 2008 i 2009 roku.

Źródło: RMF FM

Zobacz także: Brutalny atak w Katowicach. Policja prosi o pomoc w ustaleniu napastnika

dz4oe4t

Podziel się opinią

Share

dz4oe4t

dz4oe4t
Więcej tematów