Trwa ładowanie...

Tajemnica pracy Małgorzaty Sadurskiej w PZU

Była współpracownica prezydenta Andrzeja Dudy rozpoczęła pracę w zarządzie Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Czym się tam zajmuje? Odpowiedź sprawiła służbom prasowym firmy sporo problemów.
Share
Tajemnica pracy Małgorzaty Sadurskiej w PZU
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d2hhneg

Jak informuje RMF FM, rzecznik PZU przez cały dzień odpowiadał, że ustala, co dokładnie Małgorzata Sadurska robi w centrali ubezpieczyciela. Reporterzy stacji nie uzyskali informacji w tej sprawie więc postanowili zapytać członków rady nadzorczej PZU.

- To zarząd decyduje. To jest właściwie decyzja prezesa - powiedział rozgłośni prof. Alojzy Nowak.

Dodał, że obowiązki prezes proponuje zgodnie z regulaminem. Zakresu tych zadań prof. Nowak jednak nie wskazał.

d2hhneg

Zobacz też: Prawo i Sprawiedliwość i duże pieniądze

Małgorzata Sadurska w PZU

Rada nadzorcza PZU SA powołała Małgorzatę Sadurską do zarządu spółki w poniedziałek. Sadurska została wcześniej tego dnia odwołana ze stanowiska szefowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Powołanie do zarządu, jak poinformowała spółka, nastąpiło na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe.

d2hhneg

Sadurska zastąpiła byłego posła Andrzeja Jaworskiego, który 29 maja br. złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU. Spółka informowała tego dnia w komunikacie, że przyczyną rezygnacji Jaworskiego "jest realizacja zadań nakreślonych w czasie powołania na Członka Zarządu PZU SA w dniu 13 maja 2016 roku".

Wcześniej politycy PiS długo nie chcieli odnieść się do doniesień medialnych na temat przejścia Sadurskiej do PZU. Pojawiły się też informacje, że na objęcie przez Sadurską stanowiska w PZU wpływ miał o. Tadeusz Rydzyk. Była już szefowa KPRP może też liczyć na sporą podwyżkę: zarobi ok. 90 tys. zł miesięcznie.

Źródło: RMF FM

d2hhneg

Podziel się opinią

Share
d2hhneg
d2hhneg
Więcej tematów